Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Dni Konstancina

Utworzone: czwartek, 6 czerwca 2024 Źródło: KDK
Data wydarzenia: sobota, 8 czerwca 2024 - niedziela, 9 czerwca 2024
Miejsce: Park Zdrojowy

W weekend, 8 i 9 czerwca odbędą się Dni Konstancina. Podczas dwudniowego święta Konstancina-Jeziorny Park Zdrojowy wypełnią różnorodne atrakcje dla dzieci i dla dorosłych.

W sobotę, 8 czerwca spacery z przewodnikami po najpiękniejszych zakątkach letniska oraz otwarcie wystawy rzeźb Aleksandry Mazurkiewicz. Gwiazdą pierwszego dnia będzie zespół Sorry Boys, który w sobotę, 8 czerwca o godz. 20.00 wystąpi w amfiteatrze.

To jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie, łączący popowe kompozycje z alternatywnymi wpływami.

W niedzielę, 9 czerwca odbędzie się Piknik Retro czyli swoista podróż w czasie w niezapomniane lata 20. i 30. minionego stulecia.

W programie pikniku wiele atrakcji sprzed ponad stu lat, nawiązujących do początków podwarszawskiego letniska. Otworzy go efektowna Parada Retro - głównymi ulicami miasta przejdą damy w wytwornych sukniach i panowie w eleganckich cylindrach oraz przejadą zabytkowe samochody. Parada wyruszy o godz. 13.30 spod Centrum Handlowego Stara Papiernia do Parku Zdrojowego.

Na scenie amfiteatru wystąpią znakomici jazzmani z grupy Dixie Fellows, podczas koncertu "Jak za dawnych lat" lokalni artyści Konstanciński Chór Kameralny pod dyrekcją Franciszka Kubickiego oraz Kataryniarz Jan, Studio Piosenki Konstancińskiego Domu Kultury pod kierunkiem Diany Świder-Siepielskiej, grupa taneczna ER-nesta przypomną publiczności szlagiery z lat 20. i 30. Najmłodsi będą mogli obejrzeć spektakl muzyczny "Na ulicy Dobrej Wróżki", do tanga zaprosi Formacja Tango Para Todos, a grupa Główny Zawór Jazzu zaprezentuje znane przeboje muzyki pop w niesamowitych swingowych aranżacjach retro.

Ponadto w programie m.in. wystawa zabytkowych samochodów, stoiska gastronomiczne, warsztaty artystyczne, wystawy, animacje, obozowisko harcerskie, atelier fotograficzne, retro fotobudka, gry i zabawy retro dla dzieci i dorosłych, dmuchańce, mecz retro piłki nożnej i loty balonem. Dni Konstancina zwieńczą Dancing Retro z Michałem Foggiem oraz lekcja tanga i milonga z Formacją Tango Para Todos czyli potańcówka w stylu retro w altanie w Parku Zdrojowym przy Hugonówce. Nie zabraknie również tradycyjnego konkursu na najlepsze stroje z epoki.

Dla laureatów w kategorii indywidualnej oraz rodzinnej czekają wartościowe nagrody.

Przygotowania do wielkiego święta czas zacząć!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Szczegółowy program na hugonowka.pl oraz na Facebooku Konstancińskiego Domu Kultury.

Zapraszamy!


Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Prace prowadzone na terenie użytku ekologicznego Rzeka Mała

Prace prowadzone na terenie użytku ekologicznego Rzeka Mała

Prace prowadzone na terenie użytku ekologicznego pn. Rzeka Mała nie były...

Bez prawa jazdy i prawa pobytu w Polsce

Bez prawa jazdy i prawa pobytu w Polsce

Wpadł podczas kontroli drogowej na terenie Józefosławia. Okazało się, że...

Nowa linia autobusowa połączy Gminy Tarczyn i Prażmów

Nowa linia autobusowa połączy Gminy Tarczyn i Prażmów

Dobra wiadomość dla mieszkańców! Już od 3 marca 2025 r. uruchamiamy nowe...

Babski Weekend w Hugonówce

Babski Weekend w Hugonówce

Z okazji Dnia Kobiet Konstanciński Dom Kultury przygotował dla pań aż...

Więcej przegubowych autobusów na linii 739

Więcej przegubowych autobusów na linii 739

W odpowiedzi na wnioski Gminy Piaseczno ZTM przygotował ofertę wprowadzenia...

Dni otwarte w powiatowych szkołach

Dni otwarte w powiatowych szkołach

W kwietniu w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat...

Dziennikarstwo obywatelskie

Świąteczne Iluminacje Konstancina-Jeziorny

Świąteczne Iluminacje Konstancina-Jeziorny

Konstancin-Jeziorna rozbłysnął tysiącami światełek. Świąteczne...

Magia Świąt w Górze Kalwarii: Jarmark Bożonarodzeniowy i Iluminacja Ogrodu Miejskiego

Magia Świąt w Górze Kalwarii: Jarmark Bożonarodzeniowy i Iluminacja Ogrodu Miejskiego

Już w najbliższą niedzielę, 15 grudnia, Góra Kalwaria zaprasza na...

Życie to mistrzostwo - Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich

Życie to mistrzostwo - Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich

W Gminie Lesznowola planowane jest wdrożenie wyjątkowego przedsięwzięcia...

Kwesta Pamięci 2024 w Piasecznie

Kwesta Pamięci 2024 w Piasecznie

W piątek 1 listopada br. na terenie  cmentarza parafialnego w Piasecznie (ul....

Z cyklu POLECAMY - KOWALSCY Stomatologia

Z cyklu POLECAMY - KOWALSCY Stomatologia

Kowalscy Stomatologia to gabinet, który powstał w odpowiedzi na nasze 10...