Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Rodzinny Piknik Hubertowski w Zalesiu Górnym 2024

Kategorie: Aktualności Kultura
Utworzone: sobota, 15 czerwca 2024 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno
Data wydarzenia: niedziela, 16 czerwca 2024

Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego, Rada Rodziców i Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Wspólnej Europy oraz wszyscy partnerzy zapraszają mieszkańców Zalesia Górnego i okolic do wspólnej zabawy podczas Rodzinnego Pikniku Hubertowskiego, który odbędzie się 16 czerwca 2024 roku na terenie Szkoły Podstawowej w Zalesiu Górnym ul. Sarenki 20.

Zaczynamy od godz. 12:30. Podobnie jak w roku ubiegłym serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa. Na uczestników, którzy zbiorą najwięcej pieczątek na specjalnie przygotowanych kartach czekają drobne upominki oraz lody, na koniec wśród nich zostanie wylosowanych 10 nagród.

Jakie atrakcje czekają na uczestników pikniku?

Pod hasłem “Zrób to z nami" do warsztatów plastycznych zaprosi Klub Kultury oraz Pracownia Artystyczna Zalesie Górne. Ciekawie zapowiadają się warsztaty przyrodnicze dla dzieci i dorosłych. Tajemnice zielarstwa odsłonią członkinie Koła Gospodyń Wiejskich “Zalesianki", a tajemnice lasu pracownicy Nadleśnictwa Chojnów. Biblioteka Publiczna filia w Zalesiu Górnym poprowadzi warsztaty rękodzielnicze, można też przynieść książki, które już przeczytaliśmy a wziąć te, które przynieśli inni (bookcrossing).

Ciekawi świata będą mogli wziąć udział w warsztatach podróżniczych prowadzonych przez zapalonych podróżników oraz eksperymentach chemicznych przygotowanych dla najmłodszych przez dzieci i opiekunów z przedszkola Hula Hop. Uprzejmy Łoś zaprezentuje egzotyczne alpaki, będzie można się z nimi nieco zaprzyjaźnić, a z ich runa wykonać niezapomnianą pracę plastyczną.

Bardzo ciekawą propozycję warsztatów i quizów z nagrodami przygotowali przedstawiciele Wydziału Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, a na stanowisku Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego będzie można wykonać i zabrać ze sobą do wypróbowania w domu ekologiczny, tani i skuteczny proszek do prania, sprawdzić się w quizie na temat historii Zalesia oraz nabyć książkę napisaną przez najstarszą mieszkankę Zalesia p. Barbarę Tokarską. Spotkanie z historią Zalesia zaproponują też uczestniczki projektu “Historii Odnalezionych" czyli cyklu opowieści mieszkanek i mieszkańców Zalesia napisanych na podstawie przeprowadzonych wywiadów i wydanych w formie specjalnych broszur pod tym właśnie tytułem.

Harcerze ze Szczepu “Watra" przygotowali niezwykle ciekawą grę wiejską z historią Zalesia w tle, podczas której uczestnicy dotrą do miejsc historycznie ważnych dla Zalesia oraz m.in. odwiedzą dom założyciela Zalesia Jana Witolda Wisłockiego. Znajomość przepisów ruchu drogowego i znaków drogowych to bardzo ważna sprawa. Będzie można się sprawdzić w tej dziedzinie w miasteczku rowerowym przygotowanym przez Straż Miejską. “Akademia Dzieciaka" zaprezentuje się szerszej publiczności oraz poprowadzi mini warsztaty sekcji judo dla małych i dużych, a miejscowi koszykarze zaproszą do wypróbowania swoich sił w tej dziedzinie sportu.

Na boisku GOSiR Piaseczno organizatorzy zaproszą dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w kilku konkurencjach sportowych, a na siłowni zlokalizowanej obok placu zabaw dla dzieci doświadczone fizjoterapeutki udzielą bezcennych instrukcji jak korzystać z poszczególnych urządzeń, by uzyskać maksymalny efekt dla własnego zdrowia. Ćwiczenia, które usprawniają pracę mózgu, poprawiają koordynację, pamięć i sprawność psychoruchową praktycznie bez względu na wiek, które przydają się każdemu, a można je wykonywać w domu będzie mógł poznać każdy, kto odwiedzi ten zakątek boiska.

Skoro o zdrowiu mowa, to warto zwrócić uwagę na stanowisko ratowników medycznych, gdzie pod okiem fachowców będzie można przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy medycznej oraz na Mobilny Gabinet Fundacji im. Ernesta Wójcickiego gdzie zarówno panie jak i panowie po wcześniejszym zgłoszeniu będą mogli wykonać badania profilaktyczne w kierunku nowotworów: dla kobiet - cytologia płynna, dla mężczyzn - PSA (z krwi). Badania w całości sfinansowała firma Sfinks Polska S.A, właściciel marki SPHINX, za co serdecznie dziękujemy.

Oczywiście na naszym pikniku nie może zabraknąć dmuchańców uwielbianych przez dzieci i punktu malowania buziek. Na scenie zaprezentują się młode talenty muzyczne i wokalne (m.in. ze szkoły “Maestro"), przedszkolaki z przedszkola “Hula Hop", a poza sceną również młode gimnastyczki z sekcji gimnastyki artystycznej KS “Hubertus".

Około godz. 16:00 nastąpi rozstrzygnięcie Konkursu na “Mój najpiękniejszy ogród". Laureaci otrzymają nagrody i specjalne tabliczki do powieszenia na ogrodzeniu. To już piąta edycja. Konkurs organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego a fundatorem nagród jest Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Piasecznie.

A co jeśli zgłodniejemy?

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej im. Wspólnej Europy w Zalesiu Górnym przygotowują stoiska, gdzie będzie się można posilić, a na babcine pierogi tradycyjnie już zapraszamy do stoiska Klubu Seniora. Harcerze ze Szczepu “Watra" proponują zaś pyszną zupę z kuchni polowej.

Po południu zapraszamy na koncert.

O godz. 17:00 zapraszamy na koncert Leskiego czyli Pawła Leszoskiego, wokalisty, gitarzysty, kompozytora, tekściarza, laureata Nagrody Muzycznej programu Trzeciego “Mateusz" w 2015 roku, nominowanego w następnym roku do Fonograficznego Debiutu Roku “Fryderyki 2016". Ten punkt naszego programu zawdzięczamy GOSiR w Piasecznie, Centrum Kultury i Szkolnej Radzie Rodziców.

Na koniec, po koncercie, czeka niespodzianka przygotowana przez Straż Pożarną z Chojnowa. Domyślacie się już jaka, prawda?

Piknik Hubertowski odbywa się dzięki wolontariuszom i społecznikom ze Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego i Szkolnej Rady Rodziców, wsparciu finansowemu wielu podmiotów: GOSiR, Centrum Kultury w Piasecznie, Biura Promocji i Kultury Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, Sfinks Polska S.A., Rady Sołeckiej (Fundusz Sołecki), Top Marketu oraz wszystkim partnerom, dzięki którym każdy na Pikniku może znaleźć coś dla siebie. Serdecznie dziękujemy!

Więcej informacji: www.facebook.com/events/1126874875240100/

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Mazowsze. Wiadomości z regionu

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego...

PIASECZYŃSKIE KINO PLENEROWE 2024

PIASECZYŃSKIE KINO PLENEROWE 2024

Rusza Piaseczyńskie Kino Plenerowe! Już od 5 lipca serdecznie zapraszamy w...

Poszukiwany listem gończym za znieważenie funkcjonariuszy - zatrzymany

Poszukiwany listem gończym za znieważenie funkcjonariuszy - zatrzymany

Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali poszukiwanego listem gończym 50- latka,...

Bójka z użyciem noża

Bójka z użyciem noża

39-letni mieszkaniec Piaseczna został trzykrotnie ugodzony nożem, a sprawcy...

Strefa Czystego Transportu w Warszawie

Strefa Czystego Transportu w Warszawie

1 lipca 2024 r. w Warszawie zaczyna działać pierwsza w Polsce Strefa Czystego...

Piaseczyńskim Kinie Plenerowym 2024

Piaseczyńskim Kinie Plenerowym 2024

12 lipca 2024 roku zapraszamy na film pt.: „Pierwszy dzień mojego życia”,...

Dziennikarstwo obywatelskie

Sukcesy Zawodników Six Mates BJJ Fight Club Piaseczno na COPA SILESIA (Gi & No-Gi)

Sukcesy Zawodników Six Mates BJJ Fight Club Piaseczno na COPA SILESIA (Gi & No-Gi)

Z dumą informujemy o wspaniałych wynikach naszych zawodników na zawodach...

Sukcesy Zawodników Six Mates BJJ Fight Club Piaseczno na Ostatnich Zawodach

Sukcesy Zawodników Six Mates BJJ Fight Club Piaseczno na Ostatnich Zawodach

Sukcesy Zawodników Six Mates BJJ Fight Club Piaseczno na Ostatnich...

Food trucki znów nakarmią Józefosław

Food trucki znów nakarmią Józefosław

Najsmaczniejszy event tego lata w Józefosławiu. Food trucki zaparkują przy...

Złote medale z Mistrzostw Europy Jiu-Jitsu IBJJF lecą do Piaseczna

Złote medale z Mistrzostw Europy Jiu-Jitsu IBJJF lecą do Piaseczna

Z przyjemnością informujemy, że zawodnicy naszego klubu Six Mates odnieśli...

Sukcesy Six Mates BJJ Fight Club Piaseczno na Mistrzostwach Polski: Młodzi Sportowcy Błyszczą!

Sukcesy Six Mates BJJ Fight Club Piaseczno na Mistrzostwach Polski: Młodzi Sportowcy Błyszczą!

W dniu 11 maja odbyły się Mistrzostwa Polski dzieci i młodzieży w...