Od 1 października do 30 listopada br. w Konstancinie-Jeziornie oraz innych podwarszawskich gminach będą prowadzone kompleksowe badania ruchu. W związku z tym do naszych domów i mieszkań mogą zapukać ankieterzy, by zapytać w jaki sposób przemieszczamy się po metropolii i jakie są nasze preferencje transportowe. Zachęcamy do udziału w badaniu.
Warszawskie Badanie Ruchu zostanie przeprowadzone w stolicy i okolicznych gminach po blisko 10 latach. Jego celem jest zebranie informacji jak, dokąd i czym przemieszczają się mieszkańcy metropolii warszawskiej oraz jakie natężenie ruchu występuje w kluczowych punktach sieci transportowej. W ramach badania prowadzone będą pomiary liczby pojazdów na drogach i pasażerów korzystających z transportu zbiorowego, a także badania ankietowe, realizowane w domach mieszkańców oraz na stacjach i parkingach Park and Ride. Zebrane w ten sposób informacje posłużą m.in. do aktualizacji matematycznego modelu ruchu, który służy jako narzędzie do planowania optymalnych rozwiązań transportowych na przyszłość.
Ankieterzy zapytają
Od 1 października do 30 listopada 2024 r. ankieterzy będą odwiedzać losowo wybrane lokale mieszkalne w celu przeprowadzenia wywiadu ze wszystkimi członkami gospodarstwa domowego, którzy skończyli przynajmniej 6 lat. Będzie ich można spotkać również na stacjach kolejowych. Badanie jest dobrowolne i anonimowe. Ankieterzy mogą zapukać do naszych drzwi w środę, czwartek, piątek lub sobotę. Przedmiotem wywiadu będą wszystkie podróże odbyte w dniu poprzedzającym wizytę ankietera (lub w czwartek w przypadku wywiadów prowadzonych w sobotę).
Ankieterzy zapytają m.in:
- o podstawowe, kluczowe dla badania informacje na temat gospodarstwa domowego;
- o cele podróży;
- o wykorzystane środki transportu;
- o godziny rozpoczęcia i zakończenia podróży.
Weź udział w badaniu
Ważne! Ankieterzy będą wyposażeni w imienne identyfikatory umieszczone w widocznym miejscu oraz kopię listu dokładniej wyjaśniającego cel badania (do pobrania poniżej). Firma PBS Sp. z o.o., która na zlecenie miasta stołecznego Warszawy, realizuje badanie, posiada certyfikat Programu Kontroli Jakości Pracy Ankieterów. Gwarantuje on, że badanie zostanie wykonane rzetelnie i zgodnie z surowymi normami jakości obowiązującymi w badaniach rynku i opinii. Dlatego bez obaw zaproś ankietera do domu i opowiedz mu o swoich codziennych podróżach.
Realizacja badania jest jednym z działań wynikających z Planu zrównoważonej mobilności miejskiej dla metropolii warszawskiej 2030+ (SUMP). Więcej informacji na stronie: transport.um.warszawa.pl/wbr2024.
Komentarze