Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Recital Ewy Konstancji Bułhak Niestety to nie Ty w Piasecznie

Kategorie: Aktualności Kultura
Utworzone: czwartek, 6 marca 2025 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno
Data wydarzenia: sobota, 8 marca 2025

8 marca 2025 roku o godz. 17.00 odbędzie się recital Ewy Konstancji Bułhak pt.: Niestety to nie Ty.

Wstęp 35 zł (bilety w sprzedaży od 21 lutego). Miejsce: Piaseczno, Dom Kultury, ul. Kościuszki 49.

Scenariusz, reżyseria i wykonanie - Ewa Konstancja Bułhak z towarzyszeniem zespołu muzycznego pod kier. Jacka Kity Czas trwania - 80 minut.

Ewa Konstancja Bułhak - aktorka śpiewająca. Reżyserowała spektakle z muzyką Jerzego Wasowskiego "Siodło Pegaza" w Teatrze Narodowym, "Szarp pan bas" w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie oraz widowisko telewizyjne "Miasteczko Harmider", do którego napisała scenariusz. Na stałe związana z Teatrem Narodowym w Warszawie. Można ją zobaczyć w "Pchle Szachrajce" w reż. Anny Seniuk z muzyką Macieja Małeckiego, "Alicji Krainie Czarów" w reż. Sławomira Narlocha z muz. Jakuba Gawlika oraz "Królu Learze" w reż. Grzegorza Wiśniewskiego. Gościnnie występuje w Teatrze Muzycznym Roma w "Nowy Jork Prohibicja" oraz Garnizonie Sztuki w "Victoria True Women Show". Laureatka Feliksa Warszawskiego za rolę Gilety w spektaklu "Księżniczka na opak wywrócona" w Teatrze Narodowym (sezon 2009/2010). W 2023 na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu została wybrana do Kapituły im. Aleksandra Bardiniego. Najbardziej prestiżowej nagrody w Polsce przyznawanej twórcom i twórczyniom zajmującym się piosenką aktorską.

W Teatrze Roma zajmowała się przygotowaniem zespołu aktorskiego i muzycznego (praca nad interpretacją tekstu) do musicalu "Once" oraz współpracą reżyserską przy musicalach "Aida", "Waitress", "Tick, tick boom", "We will rock you". Obecnie przygotowuje "Wicked" (premiera w kwietniu). Ukończyła warszawską Akademię Teatralną, w której od wielu lat wykłada. W 2018 obroniła tytuł doktorski i habilitację. Od roku akademickiego 2023/2024 jest dziekanką kierunku aktorskiego. W 2022 napisała scenariusz i wyreżyserowała dyplom "Bliżej chmur zaraz spadam", który został nagrodzony na Festiwalu Sztuk Teatralnych w Łodzi. W 2023 zrealizowała ze studentami spektakl "w.a.s.o.w.s.k.i. FOTOPLASTYKON", który był sfinansowany w ramach ministerialnego "Perły Nauki". Przedstawienie pozostaje w repertuarze Teatrze Collegium Nobilium. Znana również z filmów "Drogówka", "Dzień kobiet", "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej", "Wałęsa. Człowiek z nadziei", "Wszystkie nasze strachy", "Zabawa zabawa" i seriali ("Blondynka", "Ojciec Mateusz") i in.. Użyczała głosu dubbingując m.in. Emmę Thompson i Rachel Welch ("Black Widow", "Cruella", "Dziwny Świat","Matylda", "Piękna i Bestia", "Trole", "Wicked"). W dyskografii posiada dwie płyty "Anioły. Piosenki Macieja Małeckiego śpiewa Ewa Konstancja Bułhak" (2008) i "Bambukalambu" z piosenkami dla dzieci (2010).

Recital "Niestety to nie ty" to zaproszenie do teatru piosenki Ewy Konstancji Bułhak. Obok najwyższego poziomu wykonawczego i fantazji interpretacyjnej, cały program wyróżnia się ekletyzmem i różnorodnością. W zaskakujących aranżacjach (piano, perkusja, skrzypce) zabrzmią kompozycje Macieja Małeckiego, Adama Sławińskiego i Jerzego Wasowskiego do słów Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory. Aktorce towarzyszyć będzie zespół muzyczny pod kierownictwem Jacka Kity.

Występ w Piasecznie będzie miał charakter premierowy. Recital "Niestety to nie ty" powstał na bazie pierwszego autorskiego recitalu Ewy Konstancji Bułhak "Moja muzyka to i ja" i jest jego twórczą kontynuacją, którą jako pierwsza zobaczy piaseczyńska Publiczność.

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/809741764664908/

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Florida Motorfest 2026 Piaseczno

Florida Motorfest 2026 Piaseczno

Florida Diecast Team i RedShift Unit zapraszają na pierwszą edycję Florida...

Najlepsi znawcy historii Konstancina-Jeziorny wyłonieni

Najlepsi znawcy historii Konstancina-Jeziorny wyłonieni

Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 5 zwyciężyła w drugiej edycji Gminnego...

Dzień Dziecka z Hugonówką

Dzień Dziecka z Hugonówką

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na wspólne świętowanie. Początek o...

Kocham Kino koncert muzyki filmowej | Manuel Fernandez w Józefosławiu

Kocham Kino koncert muzyki filmowej | Manuel Fernandez w Józefosławiu

30 maja 2026 roku odbędzie się koncert muzyki filmowej pt.: Kocham Kino....

Bieg charytatywny „Biegamy, nie klikamy!” już 24 maja

Bieg charytatywny „Biegamy, nie klikamy!” już 24 maja

W niedzielę (24 maja) odbędzie się charytatywny bieg „Biegamy, nie...

Na skrzydłach muzyki koncert uczniów Iriny Pushkarevej

Na skrzydłach muzyki koncert uczniów Iriny Pushkarevej

6 czerwca 2026 roku odbędzie się koncert uczniów Iriny Pushkarevej pt.: Na...

Dziennikarstwo obywatelskie

Trzy dni smaku i dobrej energii. Eko zlot food trucków w Piasecznie

Trzy dni smaku i dobrej energii. Eko zlot food trucków w Piasecznie

Już w dniach 1–3 maja Skwer Kisiela w Piasecznie zamieni się w tętniące...

Jak obniżyć koszty ogrzewania? Bezpłatne konsultacje dla mieszkańców Piaseczna

Jak obniżyć koszty ogrzewania? Bezpłatne konsultacje dla mieszkańców Piaseczna

Castorama Piaseczno zaprasza mieszkańców regionu na bezpłatne konsultacje...

Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego

Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego

Fundacja Challenge Europe realizuje projekt "Zmieniaj życie - rozwijaj...