27 lutego 2026 r. o godzinie 19.00 w Konstancińskim Domu Kultury "Hugonówka" przy ul. Mostowej 15 odbędzie się wyjątkowy pokaz filmów krótkometrażowych w ramach Kina Festiwalowego.
Wstęp wolny.
Zapraszamy do odkrywania świata wielkiego kina zamkniętego w krótkich formach! To niepowtarzalna okazja, by poznać nowe talenty polskiej sceny filmowej i zobaczyć produkcje, które zachwyciły jury ubiegłorocznego VIII Festiwalu Maklaka i Jego Przyjaciół. Prezentowane filmy to świeże pomysły, silne emocje i nieszablonowe spojrzenie na rzeczywistość, które bawi, wzrusza i zmusza do refleksji.
Filmy:
- "Roszada" (reż. Elizaveta Dedal): Przewrotna historia sąsiedzkiego konfliktu, w którym młody chłopak próbuje przechytrzyć nieustępliwego staruszka, wykorzystując jego pasję do szachów.
- "Valentine’s Day" (reż. Sonia Mossoczy): Błyskotliwe i szczere spojrzenie na to, jak bardzo irytujący potrafi być świat pełen zakochanych par z perspektywy singla.
- "Światło nieśmiertelności" (reż. Mikołaj Janik): Portret kolekcjonera tysięcy lamp, który poprzez swoją nietypową pasję próbuje ukryć przed bliskimi prawdę o samym sobie.
- "Chudziuta" (reż. Blanka Kęstowicz): Intymna opowieść o relacji dwóch kobiet, w której najważniejsze emocje i napięcia zostają ujęte w ciszy oraz drobnych, codziennych gestach.
- "Życie na sznurku" (reż. E. Lichman, P. Kocik): Pełna humoru i refleksji wizja świata marionetek, które po odłożeniu przez animatorów zaczynają dyskutować o swoich lękach i marzeniach.
- "Wieczny odpoczynek" (reż. Tomasz Pulchny): Groteskowa podróż bogacza do raju, która w nieoczywisty i filozoficzny sposób weryfikuje nasze wyobrażenia o życiu pośmiertnym.
- "Amatorzy. Tylko muzyka" (reż. Monika Grzybowska): Poruszający dokument o pasji i determinacji członków chóru "Folkovo", którzy walczą o możliwość wspólnego śpiewania mimo braku funduszy.
Pokaz jest doskonałą przystawką przed nadchodzącym IX Festiwalem Filmowym Maklaka i Jego Przyjaciół, który w dniach 24-28 czerwca 2026 roku odbędzie się w Konstancińskim Domu Kultury i tym razem będzie dedykowany aktorowi Bogumiłowi Kobieli. Przyjdźcie sprawdzić, jak młodzi reżyserzy widzą świat - może to właśnie ich nazwiska za kilka lat będą elektryzować festiwalowe gale?
Zapraszamy!

Komentarze