Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Kolejny sukces Greenup - Nowatorski Program Odchudzania – podsumowanie

Utworzone: wtorek, 29 stycznia 2013 Źródło: GreenUP Fitness Club

Ogromnym sukcesem zakończyła się pierwsza edycja Programu "Odchudzamy Piaseczno". Szczuplejsze, zdrowsze i co najważniejsze szczęśliwsze Panie zmieniały swoje nawyki żywieniowe oraz styl życia w oparciu o 3 elementy: Ciało - Umysł - Dieta.

Serdecznie gratulujemy Wszystkim Uczestniczkom!!!

Opinie klientek GreenUp Fitness Club po programie odchudzania:

 1. MAGDA

Co mi dał ten program?
Program "Odchudzamy Piaseczno" przede wszystkim dał mi kilka kilogramów mniej i jestem przekonana, że otworzył mi drogę do osiągnięcia celu jaki sobie wyznaczyłam. Spojrzenie na odchudzanie z trzech perspektyw tj od strony diety, ćwiczeń, a co najważniejsze od strony umysłu pozwoliło mi uwierzyć, że rzeczywiście mogę schudnąć. Po raz pierwszy nie doszukałam się w odchudzaniu jakichkolwiek wad i wytrwałam do końca. Im program trwał dłużej, tym bardziej angażowałam się i tym większe efekty osiągałam. Wcześniej próbowałam się odchudzać na różne sposoby i w różnych miejscach i nawet jeśli udawało mi się schudnąć to na chwilę i zwykle po 3- 4 tygodniach rezygnowałam. Niezwykle istotne było wsparcie współuczestniczek programu, zwłaszcza gdy na początku moje rezultaty nie były spektakularne. Miło było usłyszeć od osób, z którymi zaczynałam i które w tych samych warunkach chudły - "dasz radę", "to naprawdę jest proste, wystarczy tylko trzymać się zasad", "umówmy się razem na ćwiczenia".

Co odkryłam?
Schudnąć - to całkiem prosta rzecz, tylko trzeba chcieć to zrobić.

Co było dla mnie największym zaskoczeniem?
Największym zaskoczeniem było uświadomienie sobie, że jakość jedzenia ma wpływ na jakość życia." 

2.  VIOLA

Co mi dał mi program "Odchudzamy Piaseczno"?
Poznałam ludzi, którzy tak jak ja podejmowali wielokrotnie, różne próby rzucenia wagi. Mieli te same wzloty i upadki. Te prawdziwe historie opowiadane face to face, a nie gdzieś tam czytane w prasie lub na stronach, uświadomiły mi, że nie jestem "wyjątkowa", inna od pozostałych "grubasów". Niczym nie różnimy się.

Sukcesy innych uczestników nakręcały mnie do działania, nie poddawania się. Jeżeli "upadałam" w dążeniu do utraty wagi, to spotkania w grupie mobilizowały mnie do tego, żeby podjąć działania na nowo.
Monika dostarczając różnorodnych materiałów, wskazówek na zajęciach, pokazała jak należy komponować jadłospis, na co zwrócić uwagę. Dzięki uwagom Moniki do planu żywieniowego, uczyłam się prawidłowego komponowania posiłków, tworzenia nowych przepisów, które mi odpowiadają.
Dzięki programowi poznałam klub, trenerów, zajęcia na siłowni. Różnorodność i odpowiednie tempo na cyklicznych zajęciach z Agatą nakreśliły i wprowadziły mnie w różne formy zajęć fitness. Dzięki temu wiem, czego, na jakich zajęciach mogę oczekiwać i jaka forma zajęć jest dla mnie odpowiednia i najciekawsza. Swobodnie poruszam się po klubie. Czuję przyjazną atmosferę.
Spotkania na zajęciach z Madzią dały mi najwięcej. Rozpoczęłam porządkowanie w mojej głowie. Dowiedziałam się, że to jak wypowiadam się, myślę o sobie, podchodzę do problemu jest w mojej głowie- umyśle. Muszę dostarczać tylko pozytywnych bodźców mojemu umysłowi, wówczas będę szczęśliwą, zadowoloną, spełnioną kobietą. Będzie też chęć do działania, realizowania celów, w tym utraty wagi.

Co odkryłam?
Życie nie składa się z pragnień, lecz z czynów.
Nikt nie może tracić z oczu tego, czego pragnie. Nawet, kiedy przychodzą chwile, gdy zdaje się, że świat i inni są silniejsi. Sekret tkwi w tym, by się nie poddać.

Jeżeli chcesz, to zrób to. Jeżeli tak uważasz, to zrób to. Co Cię powstrzymuje? Jaki naprawdę masz problem? Te i inne Twoje stwierdzenia, ćwiczenia, rozbieranie problemu na czynniki pierwsze uzmysłowiły mi, że to ja mam wpływ na swoje życiem, działania. Powinnam częściej zaglądać w głąb siebie i odszukiwać swoje pragnienia, realizować je, a będę szczęśliwym człowiekiem i inni ze mną też.
Jeszcze jednym ważnym odkryciem, o którym potrzebuję pamiętać jest, to że na główny, wyznaczony, cel składa się wiele innych małych celów. I to od tych małych celów trzeba rozpocząć drogę. Wyznaczyć i realizować. 

3. DOROTA

Co mi dał program "Odchudzamy Piaseczno"?
Pakiet metod / technik do pracy nad własnymi ograniczeniami. Poszerzył moją wiedzę i umiejętności z zakresu zdrowego żywienia. Dzięki autorskim metodom Magdy dotarłam do przyczyn swojej nadwagi oraz pozbyłam się zbędnych kilogramów. Poznałam ludzi z pasją, którzy wierzą w to co robią, dla których zdrowy styl życia nie jest wyłącznie sposobem na utrzymanie się, ale jest misją i sposobem na niesienie pomocy innym. Atmosfera Klubu jest bardzo przyjazna. Osobiście czuję się tam chcianym i oczekiwanym gościem. Drobne gesty (darmowe jabłka na tacy, woda) świadczą o nastawieniu na człowieka, a nie jedynie na maksymalizację zysku. Osoby pracujące na recepcji w sposób przyjazny, kompetentny i dyskretny obsługują klientów Klubu. Daje to, m.in. wizerunek profesjonalnego i nowoczesnego Klubu.

Co odkryłam?
Spokój. Radość z bycia sobą. Akceptację siebie. Pewność siebie. Świadomość budowania relacji. Także to, że wiele osób, które na zewnątrz kreują inny wizerunek, posiada problemy, które przyczyniają się do nadwagi.

Co było dla mnie największym zaskoczeniem?

  • Uświadomienie sobie, że w danym momencie życia wybieram i podejmuję najlepsze decyzje. Pogodzenie się z przeszłością, wybaczenie sobie decyzji, które z dzisiejszego punktu widzenia byłyby inne, a które na ówczesny moment życia, były najlepsze. 
  • Odpuszczanie jest ok. Nie muszę być perfekcyjna, nie muszę wszystkiego wiedzieć, żeby być ok i lubić siebie.

4. MARYSIA

Co było dla mnie największym zaskoczeniem?
Najbardziej zaskoczyło mnie to, że program oraz coaching w tak krótkim czasie wywarł taki wpływ na mnie. Wcześniej nie za bardzo wierzyłam w skuteczność tego typu metod. Jeszcze 3 miesiące temu na pewno nie uwierzyłabym, że np. dam się z taką łatwością wprowadzić w stan relaksacji.

Co mi dał ten program?
Dzięki programowi schudłam około 15 kilogramów i uwierzyłam, że spokojnie mogę zrzucać kolejne. Poczułam się zdecydowanie bardziej pewna siebie, uwierzyłam, ze mogę osiągnąć wszystko co zaplanuję. Nauczyłam się lepiej organizować czas oraz rozdzielać domowe obowiązki, chociaż do tej pory byłam przekonana, że tylko ja mogę je poprawnie wykonać. Zmieniłam swoje nastawienie do jedzenia. Nauczyłam się prawidłowo komponować dietę, ale także wybaczać sobie drobne słabości i grzeszki.
Dzięki zmianie nastawienia do samej siebie, stałam się osobą wiecznie uśmiechniętą. Dodatkowo zdecydowanie łatwiej radzę sobie w sytuacjach stresowych, oraz w przypadku konfliktów. Szybko zapominam o tym co niedobre, koncentruję się na pozytywach, radościach.

Co odkryłam?
Najważniejsze co odkryłam to fakt, że to jak jestem postrzegana przez innych w głównej mierze zależy od tego co sama myślę o sobie.

5. ELŻBIETA

Na zajęcia w programie "Odchudzamy Piaseczno" namówiła mnie moja mama.
Od kilku lat próbuję odchudzić się, ale rezultaty są mizerne. Zajęcia rozpoczynały się za kilka dni, więc nie musiałam czekać. Po pierwszym spotkaniu z coachem jeszcze nie wiedziałam, co mają mi dać takie zajęcia. Ale każdy następny tydzień uświadamiał mi, że te spotkania bardzo mnie motywują w odchudzaniu. Zajęcia pozwoliły mi spojrzeć na siebie inaczej: jestem tu i teraz, nie cofam się i nie żałuję tego co było, nie mówię do siebie "postaram się", tylko działam na bieżąco. Jeżeli coś nie wyszło, to widocznie nie byłam do tego jeszcze gotowa. Odkryłam, że to co robię zależy od mojego umysłu. Inni postrzegają mnie tak, jak ja siebie oceniam. Duże znaczenie w odchudzaniu miały spotkania w grupie osób mających ten sam problem - nadwaga, a więc nie jestem sama w tym co robię. Wspólne ćwiczenia umysłu dały mi dużą motywację.

Polecam każdemu taki trening mentalny. Widać było, że wszystkie spotkania przygotowane przez Madzię były robione z pasją i zaangażowaniem. Spotkania w grupie były bardzo wciągające i motywujące do działania. W ciągu trzech miesięcy zajęć nie tylko skutecznie zmieniło się moje podejście do sposobu przyrządzania posiłków i pilnowania diety, ale również zmieniłam sposób myślenia o sobie samej. Do Madzi można było zwrócić się z każdą sprawą również poza dniami spotkań z grupą. Natychmiast odpowiadała, podtrzymywała na duchu i wyciągała z "dołka". Jestem z zajęć oraz ze współpracy z Madzią usatysfakcjonowana i bardzo zadowolona.

Kolejna edycja "Odchudzamy Piaseczno" rusza już 5 marca. Szczegóły i zapisy w recepcji klubu.

Serdecznie zapraszamy. Schudnij z GreenUp Fitness Club, idzie wiosna!!!

Komentarze

Liczba komentarzy: 2
gość: marysia
Dodano: wtorek, 29 stycznia 2013
A ja nie muszę się odchudzać ... jednak podziwiam te Panie za konsekwencję i zaangażowanie!!!

Mam nadzieję, że ich postawa natchnie inne osoby do dbania o siebie. Przecież nie trzeba mieć nadwagi by dbać o siebie i swoje zdrowie!
1
gość: gostek
Dodano: wtorek, 29 stycznia 2013
ooooooooo poznaję sąsiadkę !!!! Czad. Super sprawa!!!
2
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

49- latek wpadł z ... orzechami

49- latek wpadł z ... orzechami

Policjanci z Konstancina-Jeziorny zatrzymali 49-latka, który włamał się do...

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 722 ul. Księcia Janusza I Starego

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 722 ul. Księcia Janusza I Starego

Firma FAL-BRUK zawiadamia o wprowadzeniu od dnia 16 października 2020 r....

Od 24 października drugi etap zmian w organizacji ruchu na węźle Puławska

Od 24 października drugi etap zmian w organizacji ruchu na węźle Puławska

Od 24 października 2020 roku, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad...

Wejście do lasu Darya Koltsova

Wejście do lasu Darya Koltsova

Jesienią Ośrodek Sztuki Lescer zaprasza na wystawę indywidualną Darii...

Z naturą Ci do twarzy - nowości od marki Lirene

Z naturą Ci do twarzy - nowości od marki Lirene

Miłość do makijażu a naturalne składniki i eko-świadomość – czy...

Piaseczyński dworzec PKP walczy o laur “Dworca Roku 2020”

Piaseczyński dworzec PKP walczy o laur “Dworca Roku 2020”

Do końca października można głosować na najładniejszy i najbardziej...

Dziennikarstwo obywatelskie

NEO Tools Mazowiecki Wrak Race w Mysiadle

NEO Tools Mazowiecki Wrak Race w Mysiadle

Po ponad rocznej przerwie wznawione zostają największe w Polsce wyścigi...

Bezpłatne porady architektów wnętrz w Piasecznie

Bezpłatne porady architektów wnętrz w Piasecznie

Z bezpłatnych konsultacji profesjonalnych projektantów wnętrz będzie można...

Poznaj z nami Konstancin

Poznaj z nami Konstancin

W niedzielę, 13 września Konstanciński Dom Kultury zaprasza na „Dzień...

Nowość z nagrodami dla klientów Centrum Handlowego Auchan Piaseczno

Nowość z nagrodami dla klientów Centrum Handlowego Auchan Piaseczno

Jesień zapowiada się obiecująco. Nowe kolekcje zachęcają do uzupełnienia...

Punkt Informacji Turystycznej w Konstancinie-Jeziornie

Punkt Informacji Turystycznej w Konstancinie-Jeziornie

Konstancin-Jeziorna, jedyne uzdrowisko na Mazowszu ma swój Punkt Informacji...