Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Piaseczno najbardziej przedsiębiorczym miastem online na Mazowszu

Kategorie: Aktualności
Utworzone: wtorek, 26 listopada 2013 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

Piaseczno zdobyło nagrodę Google eMiasto i po raz drugi zostało najbardziej przedsiębiorczym miastem online w województwie mazowieckim. Statuetkę odebrał Burmistrz Zdzisław Lis.

Najbardziej "internetowym" miastem w województwie mazowieckim pod względem aktywności małych i średnich przedsiębiorców w sieci zostało Piaseczno. Tym samym, jako 1 z 16 miast w Polsce liczących poniżej 100 tys. mieszkańców, zyskał prestiżowe miano Google eMiasta. Nagrodę wręczono w poniedziałek, 25 listopada br., podczas uroczystej konferencji prasowej w biurze Google Polska w Warszawie. W uroczystości wzięły udział również reprezentantki firm z Piaseczna: Hanna Bieńkowska z córką Anną Sadowską z firmy Hannah oraz Anna Listopadzka z firmy Impresja Rękodzieło.

Piaseczno może być wzorem do naśladowania dla innych miast w regionie pod kątem rozwoju małych i średnich firm w internecie. Jako zdobywca nagrody Google eMiasta, należy do ścisłej czołówki miast w Polsce liczących poniżej 100 tysięcy mieszkańców, które wyróżniają się wysokim poziomem aktywności przedsiębiorców w sieci.

Ranking eMiast powstał w oparciu o wyniki badania przeprowadzonego przez firmę badawczą IPSOS, w którym przedsiębiorcy odpowiadali na pytania związane z ich działalnością biznesową online. Kryteria, jakimi kierowano się przy tworzeniu zestawienia Google eMiasta to m.in. fakt posiadania przez firmy własnej strony internetowej, dostosowania jej do użytkowników urządzeń mobilnych (np. smartfonów, tabletów), prowadzenie działań sprzedażowych za pośrednictwem sklepu internetowego, prowadzenie działań reklamowych w internecie czy obecność w serwisach społecznościowych.

- W 70 tysięcznej gminie zarejestrowanych mamy około 10 tysięcy podmiotów gospodarczych. Oczywiście na naszym terenie działa też kilka wielkich firm o zasięgu globalnym, jednak to głównie dzięki małym i średnim przedsiębiorcom nasze miasto i gmina dynamicznie się rozwija i jest uznawane za nowoczesne centrum handlu i usług. - powiedział podczas konferencji Burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis. - Tę nagrodę wypracowali sobie sami przedsiębiorcy i odbieram ją z wielką przyjemnością w ich imieniu. Samorząd natomiast może i powinien stwarzać jak najlepsze warunki dla rozwoju przedsiębiorczości. Nasze inwestycje w rozwój infrastruktury, komunikację czy sprawna obsługa interesantów w urzędzie z pewnością pomagają w sprawnym prowadzeniu biznesu. - dodał Burmistrz.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Komunikat w sprawie Wójta Gminy Lesznowola

Komunikat w sprawie Wójta Gminy Lesznowola

Szanowni Mieszkańcy Gminy Lesznowola!W związku z ostatnimi doniesieniami...

Spacerkiem po CEM

Spacerkiem po CEM

Zapraszamy 10 lipca na zwiedzanie nowego obiektu Centrum...

11-latek wjechał hulajnogą wprost pod samochód

11-latek wjechał hulajnogą wprost pod samochód

11-letni chłopak nie zachował podstawowych zasad bezpieczeństwa i wjechał...

Nightskating Piaseczno #3

Nightskating Piaseczno #3

Zapraszamy na drugi w tym sezonie przejazd Nightskating Piaseczno. Spotykamy...

Dni Tarczyna

Dni Tarczyna

6 lipca 2019 r. zapraszamy na Dni Tarczyna...

Bajkowy zakątek

Bajkowy zakątek

10 lipca 2019 r. Centrum Kultury zaprasza dzieci na Bajkowy Zakątek, podczas...

Dziennikarstwo obywatelskie

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Chojnowski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty...

Piknik Sołecki w Bobrowcu

Piknik Sołecki w Bobrowcu

22 czerwca 2019 rozpocznie się Piknik sołectw Bobrowiec i Kamionka. Na...

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

W środę 19 czerwca w godz. 8.00-12.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Nowej...

Konkurs na fraszkę

Konkurs na fraszkę

Chcesz poczuć się niczym mistrz Jan z Czarnolasu? Masz pomysł, jak...

Geopiknik

Geopiknik

Długo wyczekiwany GeoPiknik powraca! Coroczne święto studentów Wydziału...