Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Bezpieczne Ferie 2015

Kategorie: Aktualności Policja
Utworzone: niedziela, 18 stycznia 2015 Źródło: KPP w Piasecznie

W województwie mazowieckim 19 stycznia rozpoczynają się ferie. Dla wielu młodych ludzi i dorosłych najbliższe dni będą czasem odpoczynku, zabawy i wyjazdów na zimowiska.

Podobnie, jak w poprzednich latach policjanci ruchu drogowego będą sprawdzać stan techniczny autokarów. Nad bezpieczeństwem wszystkich tych, którzy udadzą się na zimowy wypoczynek i tych, którzy pozostaną w Piasecznie, czuwać będą policjanci ruchu drogowego i prewencji.

Jak co roku piaseczyńscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych. Policjanci będą prowadzili wzmożone działania prewencyjne mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniom bezpieczeństwa dzieci, które zostają na miejscu i które wyjeżdżają na zorganizowany wypoczynek.

Praktyka i doświadczenia lat ubiegłych pokazują, że podczas zimowych ferii zdarza się więcej niż w innych okresach roku wypadków i nieszczęśliwych zdarzeń właśnie z udziałem najmłodszych. Dzieci padają ofiarami wypadków komunikacyjnych, powodują różnorodne zagrożenia, dochodzi do pierwszych "eksperymentów" z alkoholem czy też niebezpiecznymi narkotykami.

Funkcjonariusze będą prowadzili kontrole miejsc, w których sprzedaje się alkohol, aby do minimum zmniejszyć zjawisko sprzedawania go nieletnim. Tu liczymy również na reakcję mieszkańców, na powiadamianie nas o każdym zaobserwowanym takim przypadku. Wszystko zgodnie z programem " Reaguj. Powiadom. Nie toleruj" Sprawdzimy każdy sygnał.

Policja będzie też rozpoznawała i kontrolowała miejsca, w których grupuje się młodzież, będzie legitymować osoby, kontrolować stan trzeźwości nieletnich, w razie potrzeby używać narkotestów. Uwadze policjantów, nie ujdą również tzw. dzikie lodowiska - jeśli oczywiście pogoda pozwoli na ich utworzenie. Policjanci wspólnie z lokalnymi władzami i instytucjami będą je kontrolować.

Tak wiele przedsięwzięć Policji w celu zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieciom i młodzieży, ochroną ich przed niebezpieczeństwami i niebezpiecznymi sytuacjami, nie zastąpi jednak zdrowego rozsądku i zwykłej codziennej uwagi. Pewnie najlepszym sposobem uchronienia dzieci i młodzieży przed nieszczęśliwymi wypadkami jest zagospodarowanie ich wolnego czasu przez dorosłych, bezpośrednia ochrona i uwaga. Jednak pamiętajmy, że w wielu sytuacjach nieszczęścia mogą wynikać z winy rodziców czy opiekunów, którzy nie do końca wywiązują się ze swoich obowiązków, są zbyt lekkomyślni.

Zimowe ferie to dla wielu czas podróży, niejednokrotnie dalekich i męczących. Ruch na drogach wzrasta, szczególnie w miejscowościach chętnie odwiedzanych przez turystów. Niestety, pomimo wielokrotnie powtarzanych apeli, nie wszyscy kierujący pamiętają o zasadach bezpieczeństwa. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nie zapięte pasy bezpieczeństwa, dziecko przewożone bez fotelika, rozmowy przez telefon komórkowy w trakcie jazdy, wreszcie brawura i kompletny brak umiejętności przewidywania - to najczęstsze przestępstwa i wykroczenia drogowe. Jak wynika z policyjnych statystyk, każdego roku w czasie ferii zimowych na polskich drogach dochodzi do poważnych wypadków, w których giną kolejne osoby. Dlatego też najbliższe tygodnie dla funkcjonariuszy będą czasem wytężonej pracy. Szczególną uwagę zwrócą na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, wyprzedzających w niedozwolonym miejscu, jeżdżących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, pod wpływem alkoholu i przewożących dzieci bez fotelików.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego piaseczyńskiej komendy realizując przedsięwzięcia akcji "Bezpieczne Ferie" systematycznie będą przeprowadzić akcję kontroli autokarów. Organizatorzy wyjazdów na zimowiska , a także uczestnicy mogę codziennie podjechać autokarem na parking przed budynkiem komendy w Piasecznie, ul. Kościelna 3, gdzie policjanci sprawdzą stan technicznego autokarów, ważność badań technicznych, a także trzeźwość kierujących. Informacje telefoniczne można uzyskać po nr tel. 22 60-45-204 od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00 lub całodobowo u oficera dyżurnego 22 60-45-213.

Zróbmy zatem wszystko aby ferie były dla dzieci i dla nas spokojne, zadbajmy o bezpieczny wypoczynek i powrót do domów.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Wtorek Jazzowy - TUBIS TRIO

Wtorek Jazzowy - TUBIS TRIO

12 listopada 2019 r. o godz. 20.00 Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na...

Wtorek Jazzowy - Rafał Sarnecki Quartet feat. Lucas Pino

Wtorek Jazzowy - Rafał Sarnecki Quartet feat. Lucas Pino

3 grudnia 2019 r. o godz. 20.00 Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na...

Brzegi Wisły – zapomniane i nieznane dziedzictwo Elwiro Michała Andriollego

Brzegi Wisły – zapomniane i nieznane dziedzictwo Elwiro Michała Andriollego

24 października (czwartek) w Ośrodku Kultury będzie można obejrzeć...

Ha Cha Youn “Home(s) Project”

Ha Cha Youn “Home(s) Project”

26 października 2019 r. o godz. 16:00 Ośrodek Sztuki Lescer zaprasza na...

Noc grozy na zamku

Noc grozy na zamku

26 października 2019 r., o godz. 17.30 na zamku w Czersku będzie upiornie,...

Dzieci zaświecą przykładem na drogach! – kampania edukacyjna w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno

Dzieci zaświecą przykładem na drogach! – kampania edukacyjna w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno

26 października maluchy odwiedzające Centrum Handlowe Auchan Piaseczno wezmą...

Dziennikarstwo obywatelskie

KOBIECE PIASECZNO – SPOTKANIE Z DOROTĄ GODZINĄ

KOBIECE PIASECZNO – SPOTKANIE Z DOROTĄ GODZINĄ

W środę 13 listopada 2019 r. o godz. 19.00 Centrum Kultury w Piaseczna...

Wygraj czyste powietrze! Loteria z oczyszczaczami powietrza do zdobycia

Wygraj czyste powietrze! Loteria z oczyszczaczami powietrza do zdobycia

4 listopada rusza jesienna loteria w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Fani...

Dzień Bezpiecznego Komputera

Dzień Bezpiecznego Komputera

19 października 2019 r. o godz. 11.00 Biblioteka Publiczna w Piasecznie i...

Gdzie na niedzielny obiad poza domem?

Gdzie na niedzielny obiad poza domem?

Niedzielny obiad to doskonała okazja do rodzinnego spotkania poza domem....

Aktualizacja - Zamknięcie skrzyżowania ulicy Dworcowej z Jana Pawła II od 1 października

Aktualizacja - Zamknięcie skrzyżowania ulicy Dworcowej z Jana Pawła II od 1 października

1 października nastąpi całkowite zamknięcie jednego z najważniejszych...