Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Nagrodzenie Mistrzów Polski w badmintonie

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: środa, 6 lipca 2016 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

Na sesji 6 lipca 2016 r. Burmistrz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Piasecznie nagrodzili dwóch zawodników KS Hubertus za sukcesy sportowe.

Podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w badmintonie rozegranych w Ornecie w dniach 10-12 czerwca 2016 r. zawodnik Adam Szolc zdobył podwójne Mistrzostwo Polski i stanął na najwyższym podium zarówno w grze singlowej jak i deblowej.

To już drugi taki sukces w karierze sportowej Adama Szolca, gdyż dwa lata temu zdobył on również dwa złote medale Mistrzostw Polski w kategorii młodzików. W zeszłym roku już jako junior młodszy Adam zdobył złoto w grze podwójnej. Sukces zawodnika KS Hubertus był imponujący, gdyż w drodze po złoty medal stracił w całym turnieju tylko jednego seta i to w pierwszym meczu eliminacyjnym. Potem wszystkie mecze wygrał bez straty seta. Również w grze deblowej zdobył złoty medal nie oddając w całym turnieju ani jednego seta. Adam Szolc został wybrany bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski.

Duży sukces odniosła też zawodniczka KS Hubertus Dorota Matysiak zdobywając srebrny medal w grze podwójnej, w której wystąpiła z zawodniczką UKS Millenium Warszawa Aleksandrą Goszczyńską. Wartość tego sukcesu podnosi fakt, że niedługo przed Mistrzostwami obie zawodniczki doznały urazów stawów skokowych, a w przypadku Doroty uraz był tak poważny, że jej start w zawodach stał pod znakiem zapytania. Dojście do finału było więc nie lada wyczynem. Niestety Dorota Matysiak nie mogła być na sesji, ale nagrodę dla niej odebrał kolega klubowy Adam Szolc.

Na koniec krótkiej uroczystości gratulacje odebrała trenerka utalentowanych zawodników Katarzyna Garbacka, która obdarowana została pakietem gadżetów promocyjnych.