Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Tanie franki dzięki giełdzie wymiany walut - alternatywa dla frankowiczów

Kategorie: Aktualności
Utworzone: wtorek, 17 kwietnia 2018

Należysz do grona tzw. frankowiczów i do tej pory spłacasz kredyt zaciągnięty we frankach? Dzięki zapisom ustawy antyspreadowej z 2011 roku, możesz kupować walutę szwajcarską w dowolnym miejscu i oszczędzać na różnicach kursowych. Dzięki temu zyskasz nawet do 8% w porównaniu do oferty proponowanej przez bank!

Oszczędności w granicach kilku tysięcy złotych rocznie są jak najbardziej realne. Wystarczy, że zaczniesz kupować franki na internetowej giełdzie walutowej.

Dlaczego nie opłaca się wymieniać waluty w banku?

Banki, chcąc zarobić na sprzedaży obcych walut, oferują dość wysoki spread. Spread to rozbieżność pomiędzy stawką sprzedaży a kupna tej samej waluty. Może ona wynieść nawet kilkanaście procent, co naraża kredytobiorcę w dłuższej perspektywie czasowej na znaczne straty.

Mamy dziś możliwość całkowitego uniknięcia spreadu. W tym celu wystarczy zdecydować się na korzystanie z internetowych giełd walutowych. Są to serwisy, które w przeciwieństwie do banków, nie zarabiają na różnicach kursowych, a jedynie na niewielkiej prowizji. Największa platforma tego typu - Walutomat - działa na rynku już od 2009 roku i gromadzi ponad 260 tysięcy użytkowników. Stanowi to gwarancję wysokich obrotów, dlatego właściciele serwisu pobierają wyłącznie niewielką prowizję w wysokości 0,2%.

Jak zacząć wymieniać walutę w internecie?

Aby zmienić formę spłaty kredytu, należy zgłosić taką dyspozycję w banku, który sporządzi aneks do umowy. Bank nie obciąży cię z tego tytułu jakąkolwiek dodatkową opłatą. Będzie również zobowiązany do bezpłatnego założenia rachunku walutowego. Aby zacząć wymieniać walutę online, w pierwszej kolejności zarejestruj się na stronie wybranego serwisu. Po aktywacji swojego konta, będziesz mógł zasilić wirtualny portfel dowolną kwotą. System dobierze dla ciebie w sposób automatyczny najkorzystniejszą ofertę kursów, na podstawie zgłoszeń innych użytkowników. Istnieje także alternatywna opcja - w formie zaproponowania własnego kursu i oczekiwania na kontrofertę.

Po zawarciu transakcji, pozostaje ci jeszcze przelanie pieniędzy na rachunek walutowy. Korzystając z platformy Walutomat, nie zostaniesz obciążony żadnymi dodatkowymi opłatami z tego tytułu, pod warunkiem, że posiadasz konto walutowe w jednym z wielu popularnych banków w Polsce. Wymiana walut za pośrednictwem internetowych platform jest niezwykle intuicyjna i pozwala na sfinalizowanie transakcji nawet w kilkanaście minut - bez konieczności wychodzenia z domu.

Nie trzeba się poza tym martwić o bezpieczeństwo swoich pieniędzy. Największe giełdy wymiany walut posiadają bowiem analogiczne zabezpieczenia, jak banki w systemie bankowości elektronicznej. Można do nich zaliczyć zwłaszcza system szyfrowania dostępu SSL oraz obowiązek potwierdzeń transakcji za pomocą kodów SMS.

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej na temat możliwości oszczędzania dzięki kupowaniu tanich franków? Zachęcamy więc do odwiedzenia w tym celu strony pod adresem https://www.walutomat.pl/poradnik/tanie-franki-splate-kredytu/.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Muzyka na skwerze – Bossa Norkah

Muzyka na skwerze – Bossa Norkah

W tym roku, aby ożywić nowo zrewitalizowany skwer Kisiela w Piasecznie,...

Piaseczno CUP

Piaseczno CUP

10 czerwca 2018 r. zapraszamy na Piaseczno CUP – turniej piłki nożnej,...

Muzyka na skwerze – Enerjazzer

Muzyka na skwerze – Enerjazzer

W tym roku, aby ożywić nowo zrewitalizowany skwer Kisiela w Piasecznie,...

III OFF-spring Festival

III OFF-spring Festival

W weekend 8 – 10 czerwca miasto opanują różnorodne działania i propozycje...

Bieg i piknik w Józefosławiu

Bieg i piknik w Józefosławiu

Już po raz piąty Stowarzyszenie Pomysł na Józefosław we współpracy z...

Piknik Moto Henryków

Piknik Moto Henryków

17 czerwca w godz. 14.00-22.00 odbędzie się Motoryzacyjne Powitanie Lata w...

Dziennikarstwo obywatelskie

Wakacje z eksperymentami

Wakacje z eksperymentami

Wspólne eksperymentowanie i odkrywanie tajemnic otaczającego świata przynosi...

Wakacje z programowaniem

Wakacje z programowaniem

Celem półkolonii jest nauka programowania w formie zabawy. Podczas...

Remont placu zabaw przy Kusocińskiego

Remont placu zabaw przy Kusocińskiego

Od 11 czerwca 2018 roku rozpoczęły się prace remontowo-budowlane na placu...

Zgarnij gadżet kibica!

Zgarnij gadżet kibica!

Już wkrótce czekają nas zmagania sportowe i wielkie emocje związane z...

Wakacje Roboteco i Madlabs

Wakacje Roboteco i Madlabs

Tradycyjnie w te wakacje odbędzie się kolejna edycja półkolonii z Roboteco...