Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Tanie franki dzięki giełdzie wymiany walut - alternatywa dla frankowiczów

Kategorie: Aktualności
Utworzone: wtorek, 17 kwietnia 2018

Należysz do grona tzw. frankowiczów i do tej pory spłacasz kredyt zaciągnięty we frankach? Dzięki zapisom ustawy antyspreadowej z 2011 roku, możesz kupować walutę szwajcarską w dowolnym miejscu i oszczędzać na różnicach kursowych. Dzięki temu zyskasz nawet do 8% w porównaniu do oferty proponowanej przez bank!

Oszczędności w granicach kilku tysięcy złotych rocznie są jak najbardziej realne. Wystarczy, że zaczniesz kupować franki na internetowej giełdzie walutowej.

Dlaczego nie opłaca się wymieniać waluty w banku?

Banki, chcąc zarobić na sprzedaży obcych walut, oferują dość wysoki spread. Spread to rozbieżność pomiędzy stawką sprzedaży a kupna tej samej waluty. Może ona wynieść nawet kilkanaście procent, co naraża kredytobiorcę w dłuższej perspektywie czasowej na znaczne straty.

Mamy dziś możliwość całkowitego uniknięcia spreadu. W tym celu wystarczy zdecydować się na korzystanie z internetowych giełd walutowych. Są to serwisy, które w przeciwieństwie do banków, nie zarabiają na różnicach kursowych, a jedynie na niewielkiej prowizji. Największa platforma tego typu - Walutomat - działa na rynku już od 2009 roku i gromadzi ponad 260 tysięcy użytkowników. Stanowi to gwarancję wysokich obrotów, dlatego właściciele serwisu pobierają wyłącznie niewielką prowizję w wysokości 0,2%.

Jak zacząć wymieniać walutę w internecie?

Aby zmienić formę spłaty kredytu, należy zgłosić taką dyspozycję w banku, który sporządzi aneks do umowy. Bank nie obciąży cię z tego tytułu jakąkolwiek dodatkową opłatą. Będzie również zobowiązany do bezpłatnego założenia rachunku walutowego. Aby zacząć wymieniać walutę online, w pierwszej kolejności zarejestruj się na stronie wybranego serwisu. Po aktywacji swojego konta, będziesz mógł zasilić wirtualny portfel dowolną kwotą. System dobierze dla ciebie w sposób automatyczny najkorzystniejszą ofertę kursów, na podstawie zgłoszeń innych użytkowników. Istnieje także alternatywna opcja - w formie zaproponowania własnego kursu i oczekiwania na kontrofertę.

Po zawarciu transakcji, pozostaje ci jeszcze przelanie pieniędzy na rachunek walutowy. Korzystając z platformy Walutomat, nie zostaniesz obciążony żadnymi dodatkowymi opłatami z tego tytułu, pod warunkiem, że posiadasz konto walutowe w jednym z wielu popularnych banków w Polsce. Wymiana walut za pośrednictwem internetowych platform jest niezwykle intuicyjna i pozwala na sfinalizowanie transakcji nawet w kilkanaście minut - bez konieczności wychodzenia z domu.

Nie trzeba się poza tym martwić o bezpieczeństwo swoich pieniędzy. Największe giełdy wymiany walut posiadają bowiem analogiczne zabezpieczenia, jak banki w systemie bankowości elektronicznej. Można do nich zaliczyć zwłaszcza system szyfrowania dostępu SSL oraz obowiązek potwierdzeń transakcji za pomocą kodów SMS.

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej na temat możliwości oszczędzania dzięki kupowaniu tanich franków? Zachęcamy więc do odwiedzenia w tym celu strony pod adresem https://www.walutomat.pl/poradnik/tanie-franki-splate-kredytu/.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Psi plac zabaw już otwarty

Psi plac zabaw już otwarty

Spacery z czworonożnymi pupilami już nie muszą być nudne. Na początku...

Piaseczyńskie Miasto Kobiet - Katarzyna Bonda

Piaseczyńskie Miasto Kobiet - Katarzyna Bonda

W sobotę 9 marca 2019 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno...

Blood Brothers Run

Blood Brothers Run

Bieg Blood Brothers Run odbędzie się w sobotę 6 kwietnia 2019 r. w...

Polska Orkiestra SINFONIA IUVENTUS w Górze Kalwarii

Polska Orkiestra SINFONIA IUVENTUS w Górze Kalwarii

Takiego wydarzenia u nas jeszcze nie było! 7 kwietnia 2019 r. w Górze...

Targi Zdrowe Piaseczno

Targi Zdrowe Piaseczno

24 marca 2019 roku w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piasecznie (ul....

BCA Flash Show

BCA Flash Show

W niedzielę, 3 marca o godz. 19.00 Konstanciński Dom Kultury zaprasza na BCA...

Dziennikarstwo obywatelskie

Rozlicz swój PIT z korzyścią dla gminy w której mieszkasz

Rozlicz swój PIT z korzyścią dla gminy w której mieszkasz

Podatek od osób fizycznych (PIT) to ważne źródło dochodu Gminy i szansa na...

Promocja 0 zł na przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej

Promocja 0 zł na przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej

Szanowni Mieszkańcy! Wychodząc naprzeciw mieszkańcom Miasta i Gminy...

Pierwszy N-Park w aglomeracji warszawskiej

Pierwszy N-Park w aglomeracji warszawskiej

Na czwartek, 29 listopada tego roku, zaplanowane jest otwarcie N-Parku na...

Zaduszki konstancińskie

Zaduszki konstancińskie

Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina oraz Konstanciński...

STO lat niepodległości na płycie

STO lat niepodległości na płycie

Młodzi hip-hopowcy z Góry Kalwarii nagrali płytę z okazji 100-lecia...