Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Jakie są rodzaje farb do wnętrz?

Kategorie: Aktualności
Utworzone: poniedziałek, 20 sierpnia 2018

Planowanie remontu domu nigdy nie jest łatwym zadaniem. W końcu potrzeba naprawdę sporej wiedzy, żeby podjąć właściwe decyzje i wybrać odpowiednie materiały. Od tego zależy to, jakie efekt uzyskamy, ale też jak długo utrzyma się w niezmienionym stanie. Dlatego czasem odnowienie jakiegoś pomieszczenia może być naprawdę czasochłonne. Jednak odrobina dodatkowej wiedzy na pewno zaowocuje wymarzonym efektem. W szczególności powinniśmy zwrócić uwagę na wybór odpowiedniej farby do malowania, ponieważ niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, ile różnych rodzajów obecnie jest dostępna na rynku.

Wysoka jakość farby

Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że najważniejsze jest to, żeby wybierać farby o wysokiej jakości. W wielu przypadkach nazwa marki nie ma większego znaczenia. Jednak w przypadku farbo może to zadecydować m.in. o stopniu, w jakim kolor pokryje ścianę, ale też czy będzie można zmywać wszelkie zabrudzenia. Właśnie z tego powodu tak ważne jest miejsce, gdzie kupimy puszki z farbą, ponieważ istotny jest też sposób ich przechowywania. Jednym z najlepszych przykładów są hurtownie budowlane. Dlatego warto zajrzeć na stronę: https://www.elgrom.pl/.

Rodzaje farb do wnętrz

Trzeba przyznać, że obecnie możemy wybierać spośród naprawdę dużej liczby różnych rodzajów farb do wnętrz. Dlatego czasem trudno jest zdecydować, która z nich sprawdzi się w danym pomieszczeniu. Zatem zapoznajmy się z krótkimi charakterystykami najpopularniejszych farb, dzięki czemu podjęcie właściwej decyzji nie będzie już takie trudne.

Farby akrylowe

Bez wątpienia farby akrylowe sprawdzą się w większości pomieszczeń z wyjątkiem kuchni oraz łazienek. Ogromną zaletą tego rodzaju jest to, że szybko schną i są bezzapachowe. Dzięki temu możemy bez problemu przeprowadzać remont nawet w okresie zimowym. Poza tym zwróćmy uwagę na fakt, że farby akrylowe charakteryzują się wysoką przyczepnością do podłoża, a co więcej nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Zatem wybierając ten rodzaj farby, możemy wpłynąć nie tylko pozytywnie na nasz dom, ale też na naszą planetę.

Farby lateksowe

Ten rodzaj farby powinniśmy wybierać do pomieszczeń, które są narażone na zabrudzenia i trudne warunki, dlatego idealnie sprawdzą się w łazience, kuchni, przedpokoju i piwnicy. Jedną z najważniejszych informacji, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę, jest fakt, że farby lateksowe są odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Ponadto pamiętajmy o tym, że wspomniany rodzaj ma właściwości paroprzepuszczalne.

Farby winylowe

Tak samo, jak poprzednie dwa rodzaje farb należą do grupy farb emulsyjnych. Zwróćmy jednak uwagę na to, że farby winylowe dobrze kryją i są łatwe w rozprowadzaniu. Poza tym charakteryzują się wysoką trwałością i szybkim zasychaniem. Dlatego przeprowadzany przez nas remont nie powinien stanowić większego problemu, ale też nie potrwa długo. Pamiętamy jednak o tym, że farby lateksowe nie są paroprzepuszczalne, więc nie sprawdzą się np. w łazience lub kuchni.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Festiwal Food Trucków w Piasecznie

Festiwal Food Trucków w Piasecznie

Od 10 do 12 maja 2019 roku odbędzie się Zlot Food Trucków w...

Konkurs na Otwarcie sezonu food trucków w Piasecznie

Konkurs na Otwarcie sezonu food trucków w Piasecznie

10-12 maja (piątek, sobota, niedziela) skwer Stefana Kisielewskiego będzie...

Filmy wybrane na Piaseczyńskie Kino Plenerowe 2019

Filmy wybrane na Piaseczyńskie Kino Plenerowe 2019

W wyniku głosowania mieszkańców, poznaliśmy tytuły filmów, które...

Dzień Społeczeństwa Informacyjnego

Dzień Społeczeństwa Informacyjnego

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie – Dzień Społeczeństwa Informacyjnego...

Flis Festiwal czyli Jarmark Kultury Urzecza

Flis Festiwal czyli Jarmark Kultury Urzecza

W weekend, 11 i 12 maja w Gassach nad Wisłą w gminie Konstancin-Jeziorna...

II Piaseczyńska Noc Muzeów

II Piaseczyńska Noc Muzeów

18 maja 2019 roku zapraszamy na II PIASECZYŃSKA NOC MUZEÓW...

Dziennikarstwo obywatelskie

Geopiknik

Geopiknik

Długo wyczekiwany GeoPiknik powraca! Coroczne święto studentów Wydziału...

Rozlicz swój PIT z korzyścią dla gminy w której mieszkasz

Rozlicz swój PIT z korzyścią dla gminy w której mieszkasz

Podatek od osób fizycznych (PIT) to ważne źródło dochodu Gminy i szansa na...

Promocja 0 zł na przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej

Promocja 0 zł na przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej

Szanowni Mieszkańcy! Wychodząc naprzeciw mieszkańcom Miasta i Gminy...

Pierwszy N-Park w aglomeracji warszawskiej

Pierwszy N-Park w aglomeracji warszawskiej

Na czwartek, 29 listopada tego roku, zaplanowane jest otwarcie N-Parku na...

Zaduszki konstancińskie

Zaduszki konstancińskie

Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina oraz Konstanciński...