Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Carvertical - świetlana przyszłość

Kategorie: Aktualności
Utworzone: czwartek, 1 listopada 2018

Wielu z was może nie znać firmy Carvertical i jest to ogromny błąd, gdyż może się okazać wielkim zbawieniem dla kupujących samochody "z drugiej ręki".

Skąd ona się wzięła?

Firma została założona na Litwie przez grupę osób chcących mających na sercu dobro kupujących i chcąc ich uchronić przed różnymi sztuczkami handlarzy (dość często spotykanymi w Polsce). Jest to pierwsza tego typu witryna do sprawdzenia historii samochodu oparta o blockchain na świecie (!). Ale co to jest ten blockchain? No cóż w dużym skrócie jest to baza danych, która nie posiada jednego głównego komputera. Oznacza to, że dane są rozproszone pomiędzy różnymi komputerami.

Co nam daje?

Strona daje nam ogromne możliwości sprawdzenia różnych danych na temat swojego samochodu, o których nawet nie myśleliście śnić. Możecie sprawdzić czy wasz samochód nie jest wpisany do bazy aut skradzionych, pozwoli to uchronić się przed wdepnięciem w dość poważne zamieszanie związku z kradzieżą samochodu, który akurat zamierzamy kupić oraz -co jest na naszym "podwórku" na porządku dziennym- czy pojazd miał cofany licznik. Zdarza się to szczególnie w przypadku aut starszych wiekowo powyżej kilku- kilkudziesięciu lat. Poza tymi najciekawszymi funkcjami możemy również sprawdzić:

  • Aktywność pojazdu;
  • Jak zmieniała się jego cena na przestrzeni lat; 
  • Obejrzeć zdjęcia z różnych okresów eksploatacji;
  • Dokładne analizy z różnych kolizji, wypadków, które mogły przydarzyć się naszym czterem kółkom;
  • W którym miejscu powinien znajdować się numer VIN;
  • Usterki fabryczne lub co zostało wycofane z danego modelu;
  • Analiza dziennika konserwacji tych, które miały miejsce oraz tych, które będzie należało przeprowadzić.

Jest to naprawdę godny podziwu i uznania czyn zrobiony dla ludzkości od czasów wymyślenia papieru toaletowego. W dodatku jest to kompletnie za DARMO.  

Nowi partnerzy

Swoją świeżością oraz innowacyjnością przykuli uwagę ogromnych inwestorów należą do nich Volkswagen oraz GPSWOX. W przypadku VW spotkanie odbyło się 31 maja w Ridze, na Litwie. Gdzie ogłoszono zwycięstwo Carvertical w konkursie przez niemiecką markę. W ramach zwycięstwa CarVertical rozpocznie pracę w Die Gläserne Manufaktur, centrum innowacji Volkswagen w Dreźnie, we wrześniu 2018 roku. Program inkubacji obejmuje także wsparcie finansowe w wysokości 15 000 €. Rezultatem projektu jest wspólne opracowanie rozwiązań opartych na blockchain. Ma to na celu zwiększenie pozycji Volkswagena jako lidera w zakresie przyszłych zastosowań mobilnych i zapewnienie carVertical cennych zasobów i wiedzy. "W związku z programem Die Gläserne Manufaktur otrzymaliśmy również pomoc mentorów i trenerów, atrakcyjne środowisko pracy w obiekcie, wysokiej jakości infrastrukturę informatyczną, kontakty z pracownikami badawczo-rozwojowymi i decydentami Volkswagena, profesjonalne porady Sächsische Aufbaubank ( SAB), bliskość sceny start-up oraz wsparcie finansowe i personalne od miasta Drezno ", głosi komunikat prasowy.

A jeśli chodzi o GPSWOX kilka miesięcy wcześniej firma ogłosiła umowę partnerską z tą firmą. Zajmują się dostawą globalnych rozwiązań śledzących GPS, o czym informuje ich blog. W tej chwili zespół techniczny CarVertical pracuje nad specyfikacją sprzętu dla swoich jednostek instalacyjnych. Co więcej, inicjatywa CarVertical polegająca na stworzeniu globalnego i odpornego na manipulacje rejestru historii pojazdów jest wspierana przez Unię Europejską. W radzie firmy znajdują się obecni lub poprzedni dyrektorzy producentów samochodów, eksperci od cyberbezpieczeństwa i specjaliści od blockchain.

Świetlana przyszłość? 

Możliwe, że przyszłość nadejdzie szybciej niż myślimy i wcale nie mieni sie w ciemnych barwach. Wiele wskazuje na to, iż uzyskaniem informacji o przeszłości danego auta bedzie jeszcze latwiejsza niż dotychczas. Kiedyś ciężko było cokolwiek znaleźć o danym smochodzie lub musieliśmy poświecić naprawdę sporo czasu i pieniędzy, aby dowiedzieć się jak to było z tym autem. Później zostało nam to ułatwione przez powstanie różnych stron, ale dopiero Carvertical da nam możliwości sprawdzenia wszystkiego w jednym miejscu co tylko nas interesuje. 


Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Psi plac zabaw już otwarty

Psi plac zabaw już otwarty

Spacery z czworonożnymi pupilami już nie muszą być nudne. Na początku...

Piaseczyńskie Miasto Kobiet - Katarzyna Bonda

Piaseczyńskie Miasto Kobiet - Katarzyna Bonda

W sobotę 9 marca 2019 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno...

Targi Zdrowe Piaseczno

Targi Zdrowe Piaseczno

24 marca 2019 roku w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piasecznie (ul....

Blood Brothers Run

Blood Brothers Run

Bieg Blood Brothers Run odbędzie się w sobotę 6 kwietnia 2019 r. w...

Polska Orkiestra SINFONIA IUVENTUS w Górze Kalwarii

Polska Orkiestra SINFONIA IUVENTUS w Górze Kalwarii

Takiego wydarzenia u nas jeszcze nie było! 7 kwietnia 2019 r. w Górze...

Zatrzymani za uprawę konopi indyjskich

Zatrzymani za uprawę konopi indyjskich

Policjanci z wydziału kryminalnego oraz wywiadowcy z Piaseczna zatrzymali...

Dziennikarstwo obywatelskie

Rozlicz swój PIT z korzyścią dla gminy w której mieszkasz

Rozlicz swój PIT z korzyścią dla gminy w której mieszkasz

Podatek od osób fizycznych (PIT) to ważne źródło dochodu Gminy i szansa na...

Promocja 0 zł na przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej

Promocja 0 zł na przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej

Szanowni Mieszkańcy! Wychodząc naprzeciw mieszkańcom Miasta i Gminy...

Pierwszy N-Park w aglomeracji warszawskiej

Pierwszy N-Park w aglomeracji warszawskiej

Na czwartek, 29 listopada tego roku, zaplanowane jest otwarcie N-Parku na...

Zaduszki konstancińskie

Zaduszki konstancińskie

Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina oraz Konstanciński...

STO lat niepodległości na płycie

STO lat niepodległości na płycie

Młodzi hip-hopowcy z Góry Kalwarii nagrali płytę z okazji 100-lecia...