Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Czujesz ucisk w kolanie? Wyprofilowana orteza może mu zapobiec!

Kategorie: Aktualności
Utworzone: sobota, 25 maja 2019

Kiedy pojawia się ból w kolanie, odczuwa go cały organizm. Chory odczuwa dyskomfort i ma problemy w poruszaniem się. Obciążony staw objęty kontuzją często promieniuje, nasilając się przy każdym ruchu nogą. Skomplikowana budowa kolana oraz liczne możliwości związane z urazami tej części kończyny sprawiają, że dobór skutecznej metody leczenia bywa trudny. Najlepszym wyjściem w wielu przypadkach okazuje się noszenie ortezy. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych Czytelników, w tym wpisie opowiemy więcej na temat stabilizatorów na kolana.

Obciążone stawy kolanowe wymagają wsparcia. Pomoże profesjonalna orteza

Każdy, kto uprawia sport lub prowadzi aktywny tryb życia, raz na jakiś czas zmaga się z dolegliwościami kolan. Na tym nie koniec, gdyż do  'grupy ryzyka' zaliczamy również osoby, które na co dzień bardzo dużo siedzą i z reguły nie mają styczności z intensywnym sportem. Ból kolan dotyka również ich, szczególnie wtedy, gdy zdecydują się oni zmienić przyzwyczajenia i nagle serwują organizmowi dawkę ćwiczeń, niepoprzedzonych rozgrzewką. Wówczas w walce z uciskiem, obrzękiem i innymi dolegliwościami, świetnie sprawdza się orteza na kolano. Internetowy sklep MedReha oferuje klientom stabilizatory stawu kolanowego oraz małe opaski podrzepkowe, pozwalające zminimalizować uczucie nieprzyjemnego ucisku w nodze. Dzięki innowacyjnej konstrukcji takiej ortezy, ustabilizowane kolano jest doskonale chronione i zablokowane.

Oczywiście, zanim zdecydujemy się założyć ortezę i leczyć kontuzję za pomocą stabilizatora, warto skonsultować się z lekarzem. On pomoże nam wybrać odpowiedni typ i rozmiar usztywniacza. W wielu przypadkach orteza zastępuje gips, który nie gwarantuje swobodnego przepływu powietrza i tym samym nie sprzyja utrzymaniu higieny w miejscu kontuzji. Oddychające materiały wyścielające ortezę sprawiają, że stabilizator na kolano nosi się komfortowo, utrzymując nogę przez cały czas w odpowiedniej pozycji.

Nieleczone urazy szybko się pogłębiają. Zainwestuj w aparat ortopedyczny

Zadaniem ortezy na kolano jest przede wszystkim odciążenie stawu i więzadeł, a także mięśni w konkretnym obszarze nogi. Dobra stabilizacja umożliwia skrócenie czasu rehabilitacji. Mało tego, noszenie profesjonalnego aparatu ortopedycznego nie utrudnia w znacznym stopniu codziennego funkcjonowania. Pacjent, który doznał kontuzji, obciążył staw kolanowy lub naciągnął więzadła, może w krótkim czasie wrócić do pełnej formy. Wystarczy, że zgodnie z zaleceniami lekarza, będzie on nosił dopasowaną ortezę. To znacznie wygodniejsze, niż zwykły gips, gdyż nie wiąże się z całkowitym unieruchomieniem kończyny.

W rekomendowanych sklepach medycznych, jak MedReha, można znaleźć elastyczne oraz sztywne ortezy na kolano. W asortymencie czekają różnorodne stabilizatory, opracowane z uwzględnieniem potrzeb pacjentów, przechodzących przez rozmaite kontuzje. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu, aby w razie potrzeby wiedzieć, dokąd udać się po zakup sprzętu ortopedycznego.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Karawana rusza na Mazowsze

Karawana rusza na Mazowsze

Jak co roku w okresie letnim na Mazowsze wyrusza Karawana. Wędrujący Festiwal...

RETRO ORCHESTRA - Mieczysław Fogg - wspomnienia dawnych dni

RETRO ORCHESTRA - Mieczysław Fogg - wspomnienia dawnych dni

Podczas tego wyjątkowego koncertu artyści zaprezentują najpiękniejsze...

BOULE W konstancińskim PARKU

BOULE W konstancińskim PARKU

Zapraszamy na letni cykl zawodów w boule. Zapewniamy sprzęt i wsparcie...

HOT WATER COMPANY - Najpiękniejsze melodie muzyki filmowej

HOT WATER COMPANY - Najpiękniejsze melodie muzyki filmowej

W niedzielę, 11 sierpnia, godz. 17.00 Konstanciński Dom Kultury zaprasza na...

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO Big Band Rondo Konstancin

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO Big Band Rondo Konstancin

15 sierpnia 2019 roku z okazji Święta Wojska Polskiego w amfiteatrze...

Kino plenerowe w amfiteatrze

Kino plenerowe w amfiteatrze

W piątkowe wieczory lipca i sierpnia Konstanciński Dom Kultury zaprasza do...

Dziennikarstwo obywatelskie

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Chojnowski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty...

Piknik Sołecki w Bobrowcu

Piknik Sołecki w Bobrowcu

22 czerwca 2019 rozpocznie się Piknik sołectw Bobrowiec i Kamionka. Na...

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

W środę 19 czerwca w godz. 8.00-12.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Nowej...

Konkurs na fraszkę

Konkurs na fraszkę

Chcesz poczuć się niczym mistrz Jan z Czarnolasu? Masz pomysł, jak...

Geopiknik

Geopiknik

Długo wyczekiwany GeoPiknik powraca! Coroczne święto studentów Wydziału...