Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Dobry roll up zawsze przyciągnie wzrok. Trzeba go jednak dostosować do przeznaczenia

Kategorie: Aktualności
Utworzone: środa, 26 czerwca 2019

Ekspozycja odpowiednio przygotowanej treści to jedno z najważniejszych zadań, jakie wiążą się promocją dowolnej oferty lub przedsięwzięcia. Odpowiednio dużo uwagi należy poświęcić szeregowi zagadnień - często nie wystarczy sama skuteczność w docieraniu do odbiorcy, zwłaszcza, jeśli wywarte na nim przy okazji wrażenie nie będzie korzystne. Sięgamy więc po sprawdzone akcesoria, dzięki którym każda treść można zaprezentować w odpowiedniej formie.

Pierwsze wrażenie zawsze jest kluczowe

Potrzeby w zakresie prezentacji treści są rozmaite. Niekiedy jest to przekaz stricte reklamowy, którego zadaniem jest przy okazji zwrócenie uwagi i zapewnienie danemu miejscu łatwości identyfikacji. Innym razem dany ekspozytor pełni zadania o charakterze informacyjnym. Często też sięgamy po niego po to, by stworzyć odpowiednią dla konkretnego przedsięwzięcia scenerię - wówczas jest on nader istotny, mimo że wcale nie musi być na nim dużo treści.

Z reguły w każdym z tych przypadków forma odgrywać będzie kluczową rolę - nie wzbudzi przecież naszego zaufania np. prelegent występujący na tle niedbale zawieszonej, zdradzającej amatorski charakter reprezentowanego przez niego podmiot płachty. Podobnie w przypadku ogłoszeń i reklam. Wywrzeć złe wrażenie i zapaść z nim w pamięć to często gorzej, niż nie dotrzeć do odbiorcy w ogóle.

Dlatego właśnie roll up od wielu lat cieszy się taką popularnością. Trudno wskazać bardziej pomysłowe i wygodniejsze w użytkowaniu rozwiązanie. Wygląd wyeksponowanej w ten sposób grafiki od strony technicznej nigdy nie budzi zastrzeżeń, w dodatku jej transport jest bardzo łatwy i nie ma ryzyka, że zostanie podczas niego uszkodzona. Pod względem praktycznym propozycja ta nie ma słabych stron, trzeba tylko zadbać o to, by nie miała ich też nasza treść.

Skuteczność ekspozycji zależy od projektu grafiki

Źle zaprojektowana grafika może sprawić, że użyteczność naszego rollupa znacznie spadnie. Zacząć musimy oczywiście od ustalenia  przeznaczenia konkretnego nośnika, co może nieść ze sobą diametralnie nawet różne wymagania.

Jego zadaniem będzie informacja, reklama, czy dekoracja? Gdzie będzie znajdował się obserwator? Ile treści chcemy na nim umieścić i które będą najważniejsze? Tych kilka pytań pozwoli nam określić podstawowe cechy nadruku. Jeśli ma on zwracać uwagę z daleka, trzeba ustalić, które informacje są kluczowe i zasługują na to, by przeznaczyć na nie więcej miejsca, a które mogą wymagać skrócenia dystansu, by stały się czytelne. Roll up ze względu na swoją minimalistyczną formę znakomicie nadaje się do dekorowania firmowych wnętrz czy miejsc wystąpień publicznych. Projektowanie takiego plakatu wymaga wówczas szczególnej uwagi - nie powinien być przeładowany treścią, niekiedy wręcz wskazane będzie poprzestanie na np. logotypie, dewizie czy bardzo skrótowych informacjach odnośnie przedmiotu działalności danego podmiotu.

Choć rollupy są nośnikami wyjątkowo prostymi w użytkowaniu, ich przygotowanie, jeśli mają dobrze spełniać swoje zadania, wiąże się więc z pewnymi wyzwaniami. Warto zatem sięgać po pomoc fachowych wykonawców, takich jak np. firma Display Expo, zdolnych zająć się wszystkim, od doboru konkretnej konstrukcji, po projekt grafiki.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Karawana rusza na Mazowsze

Karawana rusza na Mazowsze

Jak co roku w okresie letnim na Mazowsze wyrusza Karawana. Wędrujący Festiwal...

RETRO ORCHESTRA - Mieczysław Fogg - wspomnienia dawnych dni

RETRO ORCHESTRA - Mieczysław Fogg - wspomnienia dawnych dni

Podczas tego wyjątkowego koncertu artyści zaprezentują najpiękniejsze...

BOULE W konstancińskim PARKU

BOULE W konstancińskim PARKU

Zapraszamy na letni cykl zawodów w boule. Zapewniamy sprzęt i wsparcie...

HOT WATER COMPANY - Najpiękniejsze melodie muzyki filmowej

HOT WATER COMPANY - Najpiękniejsze melodie muzyki filmowej

W niedzielę, 11 sierpnia, godz. 17.00 Konstanciński Dom Kultury zaprasza na...

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO Big Band Rondo Konstancin

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO Big Band Rondo Konstancin

15 sierpnia 2019 roku z okazji Święta Wojska Polskiego w amfiteatrze...

Kino plenerowe w amfiteatrze

Kino plenerowe w amfiteatrze

W piątkowe wieczory lipca i sierpnia Konstanciński Dom Kultury zaprasza do...

Dziennikarstwo obywatelskie

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Chojnowski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty...

Piknik Sołecki w Bobrowcu

Piknik Sołecki w Bobrowcu

22 czerwca 2019 rozpocznie się Piknik sołectw Bobrowiec i Kamionka. Na...

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

W środę 19 czerwca w godz. 8.00-12.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Nowej...

Konkurs na fraszkę

Konkurs na fraszkę

Chcesz poczuć się niczym mistrz Jan z Czarnolasu? Masz pomysł, jak...

Geopiknik

Geopiknik

Długo wyczekiwany GeoPiknik powraca! Coroczne święto studentów Wydziału...