30 stycznia 2013 o godz. 12.00 odbędzie się wręczenie prezentów podopiecznym Fundacji Dziecięca Fantazja. Podczas przyjęcia w Banku Spółdzielczym w Tarczynie dzieci poznają Bank z bliska i dostaną prezenty, o których skrycie marzyły.
Banki Spółdzielcze z Grupy BPS spełniają marzenia podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Wspólna akcja stawia na radość, przeżywanie szczęścia i dobro w życiu. Kiedy fantazja staje się rzeczywistością znikają choroby, ból i smutek, chociaż cierpienie jest codziennością tych dzieci.
Bank Spółdzielczy w Tarczynie jest na co dzień blisko ludzi. Jest bankiem-sąsiadem, który zrozumie, wysłucha, poświęci czas i odpowie na potrzeby klienta.
"Najważniejszą misją naszego Banku od momentu powstania do dnia dzisiejszego jest służyć społeczeństwu wychodząc na przeciw jego potrzebom i spełniając jego oczekiwania. Pomoc marzycielom z naszej okolicy to zaszczyt i potwierdzenie naszych wartości. Chcemy być blisko ludzi i działać na rzecz lokalnej społeczności, zgodnie z ponad 100 letnią tradycją Banku" - mówi Pani Anna Zwierzchowska, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Tarczynie.
Naszymi podopiecznymi są w większości dzieci z ubogich rodzin, których rodzice nie mają finansowych możliwości na spełnienie pragnień chorującego, a często też umierającego dziecka - mówi Patrycja Wróbel, członek zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja - Banki mierzą swoje efekty współczynnikiem wypłacalności. Fundacja - liczbą uszczęśliwionych dzieci. Dzięki Bankom Spółdzielczym z Grupy BPS tylko w grudniu i styczniu było ich ponad 50.
W środę 30 stycznia 2013 roku w Banku Spółdzielczym w Tarczynie spełnią się marzenia trojga dzieci.
Siedemnastoletni Patryk choruje na mukowiscydozę. Jest w bardzo złym stanie fizycznym i psychicznym, ponieważ jego choroba ma wyjątkowo ciężki przebieg. Niemal cały czas przebywa w szpitalu, a jeśli jest w domu to musi być pod tlenem. Patryk, tak samo jak rówieśnicy, chce być w kontakcie z przyjaciółmi i móc choć na chwilę zapomnieć o chorobie, np. grając, surfując po Internecie, czy oglądając filmy. Patryk otrzyma upragnionego laptopa, gry i filmy.
Ośmioletnia Zuzia zmaga się z wadami wrodzonymi, autyzmem i padaczką. Zuzia pomimo wielu ograniczeń jest bardzo wesołą dziewczynką, która lubi muzykę. Zuzia otrzyma wymarzone zabawkowe instrumenty muzyczne.
Czteroletnia Kasia cierpi na genetycznie uwarunkowany zespół Angelmana, który charakteryzuje się objawami neurologicznymi o dużym nasileniu m.in. padaczką, ataksją i niepełnosprawnością intelektualną. Dziewczynka otrzyma wymarzone zabawki.
Fundację można wesprzeć:
- poprzez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,
- wpłatą 1% odpisu od podatku dochodowego,
- uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,
- "zaadoptowaniem" konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu.
Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl oraz listownie.
Więcej informacji udziela:
Anna Zwierzchowska
Prezes Zarządu
Bank Spółdzielczy w Tarczynie
tel.: (22) 727-78-86
Patrycja Wróbel
Członek Zarządu
Fundacja Dziecięca Fantazja
kom.: + 48 606 856 297
e-mail: patrycja@f-df.pl
Fundacja "Dziecięca Fantazja" - jest organizacją non-profit posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego. Powstała w 2003 roku. Jej jedynym celem jest wnoszenie radości w życie dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji.
Podopiecznymi fundacji są dzieci zmagające się z nowotworami, wadami wrodzonymi i chorobami genetycznymi.
Misją Fundacji Dziecięca Fantazja jest dotarcie do wszystkich cierpiących dzieci w Polsce, aby wnieść w życie dzieci i ich rodzin iskierkę radości, wiary i nadziei. Fundacja Działa wyłącznie na rzecz polskich dzieci. Przez 9 lat działalności spełniła prawie 2500 najskrytszych fantazji. Fundatorami nagród są osoby indywidualne, firmy i organizacje. Więcej na: www.f-df.pl
Komentarze