Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Otwarcie kompleksu sportowego w Konstancinie

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: czwartek, 11 września 2014 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna
Data wydarzenia: piątek, 12 września 2014
Miejsce: ul. Bielawska w Konstancinie-Jeziornie Godzina: 17:00

Już w najbliższy piątek, 12 września, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na wielkie otwarcie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie.

Czeka moc atrakcji:

  • koncerty, pokazy sportowe i taneczne,
  • turnieje oraz spotkania ze znanymi sportowcami. 

Początek o godz. 17. Wieczorem niebo nad miastem rozświetlą fajerwerki.

Czekają pokazy m.in. karate w wykonaniu mistrzów Europy - Justyny Kacperczyk i Jakuba Zagończyka oraz deskorolkarzy. Swoje umiejętności zaprezentują tancerze z Zespołu Tańca Artystycznego "Sonata", Klubu Sportowego Grawitacja Dance Academy i Egurrola Dance Studio. Będzie też okazja, by porozmawiać z Aleksandrą Goss - mistrzynią świata w wrotkarstwie szybkim oraz Arturem Nogalem, reprezentantem Polski na tegorocznej olimpiadzie. Na miłośników sportu czekają turnieje - siatkówki i piłki nożnej - konkursy z nagrodami, gra terenowa (zapisy na miejscu od godz. 16.00), a wieczorem ulicami Konstancina-Jeziorny przejadą rolkarze.

Nie zabraknie również muzyki. Na scenie, która stanie na parkingu przy kompleksie wystąpią: WZM & PZK, Pecka, AEM & Biara, Dzieje się oraz Kamel & Deska. O klubowe rytmy zadba z kolei mistrz konsolety i dobrej zabawy - DJ Martin Rosa. Punktualnie o godz. 20 niebo nad miastem rozświetli pokaz fajerwerków. 

Budowa najnowocześniejszego obiektu sportowo-rekreacyjnego w Konstancinie-Jeziornie trwała rok, ale starania o inwestycję znacznie dłużej. Zainicjował je konstancinianin Tomasz Nowicki, który w 2010 r. wraz z kolegami wystąpił do władz gminy z propozycją budowy skateparku. - Musimy odpowiadać na potrzeby młodzieży i tworzyć miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu - podkreśla Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. - Jestem zadowolony ze współpracy z młodymi mieszkańcami gminy przy tym projekcie, który był w pełni z nimi konsultowany. Uznaliśmy, że nikt lepiej nie będzie wiedział, czego potrzebują. To była dobra decyzja.

Tak oto przy ul. Bielawskiej powstało: boisko wielofunkcyjne do piłki nożnej i siatkówki, siłownia na świeżym powietrzu, skatepark o pow. 254,5 mkw. Jest też ścianka wspinaczkowa, skatepark i parking.

Serdecznie zapraszamy!

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024

Głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024

Na projekty złożone w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 będzie można...

Jazda próbna zakończona kolizją

Jazda próbna zakończona kolizją

49-letni mężczyzna przed zakupem wymarzonej toyoty postanowił sprawdzić jej...

Dzień bez Samochodu – jedź za darmo komunikacją publiczną

Dzień bez Samochodu – jedź za darmo komunikacją publiczną

W piątek (22 września) obchodzimy Dzień bez Samochodu, który jest...

Bieg FROG RACE Zimne Doły 2023

Bieg FROG RACE Zimne Doły 2023

9 września 2023 roku zapraszamy na bieg FROG RACE, który odbędzie się na...

Ze sklepu wprost do zakładu karnego

Ze sklepu wprost do zakładu karnego

Kradzieże sklepowe stały się udręką wielu sprzedawców. Aby ten proceder...

Kuba Sienkiewicz w Józefosławiu

Kuba Sienkiewicz w Józefosławiu

9 września 2023 roku odbędzie się kolejny koncert w ramach Józefest w...

Dziennikarstwo obywatelskie

Mieszkanka Bielawy podbija świat designu

Mieszkanka Bielawy podbija świat designu

26-letnia Anna Gwiazda z Bielawy jest najlepszym przykładem na to, że...

Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Milenki Miech

Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Milenki Miech

Trwa walka o zdrowie i życie Milenki Miech, uczennicy Szkoły Podstawowej...

Festiwal food trucków w Józefosławiu

Festiwal food trucków w Józefosławiu

Przed mieszkańcami Józefosławia najsmaczniejszy event tej wiosny. W pierwszy...

Rusza kolejna edycja projektu Przedsiębiorcze Piaseczno 2023

Rusza kolejna edycja projektu Przedsiębiorcze Piaseczno 2023

W Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie rusza kolejna edycja...

300 iglaków dla mieszkańców

300 iglaków dla mieszkańców

Leroy Merlin przekazał Gminie Piaseczno 300 choinek w doniczkach. Mieszkańcy...