Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

ŻTC BIKE RACE

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: niedziela, 7 sierpnia 2016 Źródło: Miasto i Gmina Góra Kalwaria
Data wydarzenia: niedziela, 7 sierpnia 2016 - niedziela, 14 sierpnia 2016

Od sierpnia zacznie się druga odsłona tegorocznego sezonu szosowego z Żyrardowskim Towarzystwem Cyklistów. Kolarze maja do dyspozycji dwa cykle wyścigów szosowych.

Druga połowa sezonu 2016 - PRZED NAMI !!!

SUPER PRESTIGE to cykl wyścigów szosowych, w których kolejne kategorie startują na dystansach od 25 do 130 km - dopasowanych do wieku. Dla młodszych duchem i ciałem uczestników, którzy przekroczyli czterdziestkę stworzyliśmy kategorię specjalna RED - ta kategoria startuje zawsze na najdłuższym dystansie razem z dwudziesto- i trzydziestolatkami.

FIT RACE to cykl wyścigów szosowych, w których wszystkie kategorie wiekowe startują razem na jednym dystansie liczącym od 50 do 70 km. W tych zawodach można wystartować na dowolnym rowerze.

Inauguracja drugiej części sezonu odbędzie się 7 sierpnia. Tego dnia zawitamy do Góry Kalwarii na znaną już od 5 lat trasę - tym razem wydłużoną o jeden dodatkowy podjazd. Pozwoli to na, jak to ma miejsce w tym sezonie prawie zawsze, start wszystkich uczestników o jednej godzinie. Finisz jest poprzedzony podjazdem - w końcu ścigamy się w "Górze" - a cała baza zwyczajowo zostanie zlokalizowana na ul. Sajny w centrum miasta.

Więcej informacji poniżej i na www.ztc.pl

Tydzień później - niedziela 14 sierpnia - spotkamy się w Mszczonowie. Bez wątpienia to jedna z najciekawszych tegorocznych tras - znacznie zmieniona w stosunku do lat poprzednich. Baza zawodów zlokalizowana będzie na terenie zespołu basenów TERMY MSZCZONÓW , co pozwoli na schłodzenie się po wysiłku. Sama trasa prowadzi szosami na południe od Mszczonowa. Finisz znajduje się na runku, w samym centrum miasta, z dojazdem wąskimi i krętymi uliczkami, co preferuje lepszych technicznie zawodników.

Po emocjach związanych ze ściganiem się w Mszczonowie i Górze Kalwarii - przeniesiemy się nad Zalew Zegrzyński do Serocka. W tym miejscu zagościmy po raz pierwszy. Spotkanie 21 sierpnia w miejscowości z pięknym jeziorem i okolicznymi lasami przez które poprowadzona jest 20-to kilometrowa runda - jak ulał pasuje do wakacyjnych klimatów sierpnia. Baza zlokalizowana jest na terenie szkoły przy ul. Pułtuskiej w centrum miasta. Podczas tej edycji zorganizujemy Pierwsze Mistrzostwa Polski Branży IT.

Dalej już z górki, a właściwie trochę pod - 28 sierpnia ŻTC zaprasza po raz pierwszy do Białej Rawskiej, gdzie mile pofałdowana trasa będzie, mam nadzieję, dużą atrakcją. Także baza zlokalizowana na terenie OSIR-u - Rodzinnego Parku Rozrywki przy ul. Jana Pawła II w Białej Rawskiej pozwoli na zachowanie klimatów kończących się wakacji. Pogoda na pewno pozwoli, a gościnne lokalne Władze już zapraszają do kąpieliska miejskiego znajdującego się na terenie Parku. Start ostry nastąpi z bazy zawodów gdzie także zafiniszujemy.

Sezon wyścigów SUPER PRESTIGE i FIT RACE kończymy tradycyjnym finałem w Żyrardowie. Pierwsza niedziela września - teren gościnnego ośrodka AQUA ŻYRARDÓW przy ul. Jodłowskiego jest tradycyjnym miejscem bazy naszych ostatnich tegorocznych zawodów. Natomiast przygotowana trasa została zupełnie zmieniona i zamiast 11 kilometrowej rundy pojedziemy po 25 kilometrowej pętli ze startem i metą w bazie zawodów. Ranga wyścigu - PUCHAR POSLKI MASTERS przyciągną czołówkę kolarzy mastersów i amatorów. Przed zmaganiami kolarzy - już po raz trzeci - zaprezentują się biegacze uczestnicy w biegu ulicznego ŻYRARDÓW W BIEGU.

Finałowa edycja jest jedną z imprez wspierających obchody 100-lat Żyrardowa i 20 lat Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów. Jak na tak szacowny finał przystało imprezę zakończymy uroczystą dekoracja zwycięzców - poza tradycyjnymi pucharami i nagrodami rzeczowymi wśród zwycięzców w kategoriach cyklu SUPER PRESTIGE rozlosujemy nagrodę główną cyklu - TYGODNIOWY POBYT W 4-OSOBOWYM APARTAMENCIE w Zakopanem. Taką samą nagrodę rozlosujemy wśród zwycięzców cyklu FIT RACE. Obecni na miejscu uczestnicy tegorocznego ŻTC BIKE RACE wezmą udział w losowaniu bonów DOBRYCH SKLEPÓW ROWEROWYCH.

Wszystkie nagrody jak i całą organizację cykli SUPER PRESTIGE i FIT RACE wspierają:

Pan WOJCIECH JASIŃSKI Prezydent Żyrardowa
Pan WACŁAW JACEK ADAMCZYK Burmistrz Białej Rawskiej
Pan DARIUSZ ZIELIŃSKI Burmistrz Góry Kalwarii
Pan JÓZEF GRZEGORZ KUREK Burmistrz Mszczonowa
Pan SYLWESTER EDWIN SOKOLNICKI Burmistrz Serocka

Wielkie podziękowania dla sponsorów EMKA S.A. , GEOTERMIA MAZOWIECKA S.A. , ŻYRARDOWSKIE STOWARZYSZENIE WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOSCI , FIT4YOU, POLAR, ARMAG SPORT, DOBRE SKLEPY ROWEROWE oraz współdziałającym z nami KOMISJI MASTERS PZKol, MAZOWIECKO-WARSZAWSKIEMU ZWIĄZKOWI KOLARSKIEMU, OKRĘGOWEMU ZWIĄZKOWI KOLARSKIEMU W ŁODZI, KLUBOWI V-MAX, KLUBOWI CYKLOMANIACY.PL ; portalom KOLARSTWOMASTERS.PL, WYSPORTOWANI.PL oraz redakcji ŻYCIA ŻYRARDOWA.

Wszystkim pięknie dziękujemy i do zobaczenia na trasach wyścigów.

Organizatorzy.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024

Głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024

Na projekty złożone w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 będzie można...

Jazda próbna zakończona kolizją

Jazda próbna zakończona kolizją

49-letni mężczyzna przed zakupem wymarzonej toyoty postanowił sprawdzić jej...

Dzień bez Samochodu – jedź za darmo komunikacją publiczną

Dzień bez Samochodu – jedź za darmo komunikacją publiczną

W piątek (22 września) obchodzimy Dzień bez Samochodu, który jest...

Kuba Sienkiewicz w Józefosławiu

Kuba Sienkiewicz w Józefosławiu

9 września 2023 roku odbędzie się kolejny koncert w ramach Józefest w...

9. Kiermasz Jesienny w Józefosławiu

9. Kiermasz Jesienny w Józefosławiu

24 września 2023 roku w godz. 11.00-16.00 odbędzie się 9. Kiermasz Jesienny...

Viva Magnus  na zamku w Czersku

Viva Magnus na zamku w Czersku

W weekend 16-17.09 mamy przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowe...

Dziennikarstwo obywatelskie

Mieszkanka Bielawy podbija świat designu

Mieszkanka Bielawy podbija świat designu

26-letnia Anna Gwiazda z Bielawy jest najlepszym przykładem na to, że...

Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Milenki Miech

Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Milenki Miech

Trwa walka o zdrowie i życie Milenki Miech, uczennicy Szkoły Podstawowej...

Festiwal food trucków w Józefosławiu

Festiwal food trucków w Józefosławiu

Przed mieszkańcami Józefosławia najsmaczniejszy event tej wiosny. W pierwszy...

Rusza kolejna edycja projektu Przedsiębiorcze Piaseczno 2023

Rusza kolejna edycja projektu Przedsiębiorcze Piaseczno 2023

W Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie rusza kolejna edycja...

300 iglaków dla mieszkańców

300 iglaków dla mieszkańców

Leroy Merlin przekazał Gminie Piaseczno 300 choinek w doniczkach. Mieszkańcy...