Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Rusza długo wyczekiwany remont DW 721 w Piasecznie

Kategorie: Aktualności
Utworzone: wtorek, 4 lipca 2017 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

Kierowcy, którzy narzekali na zły stan nawierzchni ul. Okulickiego w Piasecznie będą mogli odetchnąć z ulgą - Skanska rozpoczyna gruntowną modernizację.

W piątek 30 czerwca Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Przewodniczący sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwik Rakowski, Członek Zarządu WM Rafał Rajkowski, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis , Dyrektor MZDW Zbigniew Ostrowski oraz Dyrektor ds. marketingu firmy Skanska Krzysztof Jelonek symbolicznie wbili łopaty pod inwestycję, rozpoczynając tym samym budowę! Nowa trasa będzie gotowa już w lutym 2019 roku.

Korzyści dla wszystkich

Przebudowie podlega odcinek ul. Okulickiego pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Mleczarską i ul. Powstańców Warszawy a krzyżówką z ul. Julianowską w Piasecznie. W ramach przedsięwzięcia wykonana zostanie nowa dwujezdniowa droga na odcinku 2 km oraz odwodnienie drogi. Powstaną zjazdy do posesji, ścieżki rowerowe. Istniejące, stare chodniki zastąpią nowe, po obu stronach drogi. Wybudowane zostaną także zatoki autobusowe. Ponadto dzięki zwiększeniu widoczności na skrzyżowaniach, budowie przejść dla pieszych wyposażonych w element bezpieczeństwa ruchu, tj. azyle dla pieszych, znacznie poprawi się bezpieczeństwo na drodze. Skanska przebuduje i zbuduje także nową sygnalizację świetlną.

Z remontu wyłączone będzie skrzyżowanie z drogą krajową nr 79 (Armii Krajowej) wraz ze skrzyżowaniem ul. Okulickiego z ul. Wojska Polskiego. Nowa droga będzie dostosowana do obsługi ruchu tranzytowego. To tylko niektóre z korzyści płynących z inwestycji, którą zrealizuje Skanska. Wartość zadania, którego inwestorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego to blisko 22 mln zł brutto.

Pierwsze prace

- Budowę rozpoczynamy od prac przygotowawczych związanych z poszerzeniem istniejącej jezdni. Po wykonaniu tych działań, wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. W [pierwszej kolejności roboty rozpoczniemy od budowy kanalizacji wzdłuż istniejącej jezdni - komentuje Jarosław Godlewski, Menadżer Projektu, Skanska. Prace na budowie rozpoczną się w drugiej połowie lipca.
Do tego momentu prowadzone będę działania związane m.in. z organizacją biura i zaplecza budowy. - W tym czasie będziemy także przygotowywać projekt tymczasowej organizacji ruchu. Remontowany odcinek ul. Okulickiego pozostanie przejezdny w obu kierunkach. - informuje Jarosław Godlewski.

- Ponieważ bezpieczeństwo uczestników ruchu oraz naszych pracowników jest dla nas priorytetem, nasze prace będziemy prowadzić w taki sposób, by nie były zbytnio uciążliwe. Dla pieszych i kierowców wyznaczymy objazdy, oraz wytyczymy tymczasowe ciągi piesze. Zadbamy także o właściwe oznakowanie remontowanego odcinka. Jednocześnie o wszelkich utrudnieniach będziemy informować na bieżąco.

- Mam satysfakcję, że przebudowana zostanie jedna z głównych arterii komunikacyjnych w naszym mieście, łącząca naszą gminę z okolicznymi miejscowościami. Jest to pierwszy etap inwestycji, natomiast kluczowa jej część, czyli przebudowa skrzyżowania Puławskiej z Okulickiego, jeszcze przed nami. Gmina we współpracy z GDDKiA wspólnie przygotowuje projekt przebudowy tego głównego skrzyżowania w mieście - mówi Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis. - Droga wojewódzka nr 721 to droga ważna również ze względu na obsługę komunikacyjną firm i zakładów przemysłowych zlokalizowanych tuż przy ul. Okulickiego, których rozwój wzmacniać będzie markę Piaseczna jako miasta nowoczesnego i dogodnego dla rozwoju biznesu. Zanim jednak cieszyć się będziemy bezpieczną i gładką ul. Okulickiego, bardzo proszę mieszkańców o cierpliwość, gdyż czekać nas będą utrudnienia w ruchu. Liczę na dobrą współpracę z wykonawcą w kwestii informowania mieszkańców o wszelkich zmianach komunikacyjnych - dodaje Burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis.

Mała Obwodnica Warszawy

DW nr 721 jest jedną z ważniejszych dróg w warszawskim węźle drogowym. Stanowi element tzw. Małej Obwodnicy Warszawy, która zapewnia połączenie komunikacyjne pomiędzy podwarszawskimi gminami. DW 721 największe znaczenie komunikacyjne ma po lewej stronie Wisły. Pomiędzy Nadarzynem a Konstancinem przenosi ruch o znacznym natężeniu, przekraczającym jej przepustowość.

Przebudowa ul. Okulickiego w Piasecznie jest pierwszym z trzech etapów zaplanowanych do realizacji inwestycji na drodze 721. - Na potrzeby inwestycji pozyskaliśmy niemalże 3ha gruntów za kwotę blisko 12 mln zł. Inwestycje na drogach okołowarszawskich są kosztownymi i trudnymi przedsięwzięciami z uwagi na zwartą zabudowę i tereny wysoko zurbanizowane , są jednak priorytetem dla samorządu województwa. Od paru lat trwają prace projektowe, które w niedalekiej przyszłości usprawnią ruch na drogach dojazdowych do stolicy. Jedną z kolejnych inwestycji na terenie powiatu piaseczyńskiego i samego Piaseczna będzie budowa nowego przebiegu drogi wraz z obwodnicą Lesznowoli i węzłem S7. Jest to II etap inwestycji na drodze 721.Zadanie zostanie zrealizowane w ramach RPO WM na lata 2014-2020. Ostatnim, trzecim etapem będzie przebudowa 5 km odc. drogi od Piaseczna do Konstancina Jez., na którym aktualnie trwają prace projektowe. Łącznie planujemy przebudować i wybudować ponad 17 km dróg wojewódzkich w tym rejonie - mówi Zbigniew Ostrowski Dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024

Głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024

Na projekty złożone w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 będzie można...

Jazda próbna zakończona kolizją

Jazda próbna zakończona kolizją

49-letni mężczyzna przed zakupem wymarzonej toyoty postanowił sprawdzić jej...

Dzień bez Samochodu – jedź za darmo komunikacją publiczną

Dzień bez Samochodu – jedź za darmo komunikacją publiczną

W piątek (22 września) obchodzimy Dzień bez Samochodu, który jest...

XVIII JARMARK PIASECZYŃSKI

XVIII JARMARK PIASECZYŃSKI

„Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń” to hasło tegorocznych...

Bieg FROG RACE Zimne Doły 2023

Bieg FROG RACE Zimne Doły 2023

9 września 2023 roku zapraszamy na bieg FROG RACE, który odbędzie się na...

Ze sklepu wprost do zakładu karnego

Ze sklepu wprost do zakładu karnego

Kradzieże sklepowe stały się udręką wielu sprzedawców. Aby ten proceder...

Dziennikarstwo obywatelskie

Mieszkanka Bielawy podbija świat designu

Mieszkanka Bielawy podbija świat designu

26-letnia Anna Gwiazda z Bielawy jest najlepszym przykładem na to, że...

Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Milenki Miech

Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Milenki Miech

Trwa walka o zdrowie i życie Milenki Miech, uczennicy Szkoły Podstawowej...

Festiwal food trucków w Józefosławiu

Festiwal food trucków w Józefosławiu

Przed mieszkańcami Józefosławia najsmaczniejszy event tej wiosny. W pierwszy...

Rusza kolejna edycja projektu Przedsiębiorcze Piaseczno 2023

Rusza kolejna edycja projektu Przedsiębiorcze Piaseczno 2023

W Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie rusza kolejna edycja...

300 iglaków dla mieszkańców

300 iglaków dla mieszkańców

Leroy Merlin przekazał Gminie Piaseczno 300 choinek w doniczkach. Mieszkańcy...