Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Bezpłatna mammografia w Piasecznie już 30 września

Utworzone: poniedziałek, 28 września 2020
Data wydarzenia: środa, 30 września 2020
Miejsce: CMP

W ramach programu "Zdrowe piersi w CMP", 30 września pod placówką Centrum Medycznego CMP, przy ul. Puławskiej 49 stanie mammobus.

Poza badaniem mammograficznym, kobiety będą mogły skorzystać m.in. z rabatu na badanie genetyczne BRCA-1, konsultacji z położną i nauki samobadania piersi. Akcja ma na celu promowanie profilaktyki raka piersi. Kto i jak może skorzystać z darmowej mammografii?

Mammografia jest uznawana za najskuteczniejszą metodę profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi. Do tego nieinwazyjnego i całkowicie bezpiecznego badania wykorzystuje się niewielką ilość promieniowania rentgenowskiego. Dzięki temu pozwala ono na uwidocznienie nawet niewielkich zmian i podjęcie leczenia we wczesnym stadium rozwoju nowotworu. Zgodnie z zaleceniami, kobiety, które ukończyły 40 r.ż. powinny wykonywać mammografię profilaktycznie raz w roku.

Kto może skorzystać z darmowej mammografii?

Nadchodzący październik to miesiąc walki z rakiem piersi, który jest jednym z najczęstszych nowotworów wśród kobiet. W związku z tym, Centrum Medyczne CMP zaprasza kobiety na darmową  mammografię w ramach programu "Zdrowie Piersi w CMP". Z bezpłatnego badania mogą skorzystać kobiety, które ukończyły 55. r.ż., nie wykonywały go w ciągu ostatnich dwóch lat i posiadają złożoną deklarację Podstawowej Opieki Zdrowotnej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, w dowolnej placówce na terenie całej Polski. Panie poniżej 55 r.ż. będą mogły wykonać mammografię odpłatnie, w kwocie 80 zł.

Partnerem akcji jest firma ALAB laboratoria, która wspierając profilaktykę nowotworów u kobiet umożliwi wykonanie badania genetycznego w kierunku mutacji genu BRCA-1 z 40 proc. zniżką. Panie, u których obecna jest mutacja tego genu są obciążone ponad 80 proc. ryzykiem zachorowania na nowotwór piersi oraz 40 proc. ryzykiem wystąpienia nowotworu jajnika do 70 r.ż. W Polsce jest ok. 100 tys. kobiet, u których występuje mutacja BRCA-[1]1.

Harmonogram akcji "Zdrowe piersi z CMP"

Akcja startuje w poniedziałek, 28 września przy placówce Centrum Medycznego CMP na warszawskim Ursynowie przy ul. Ciszewskiego 15. Kolejnego dnia - 29 września mammobus zostanie ustawiony przy ul. Nagórskiego 1 (Gocław). 30 września mammobusy zaparkują pod Centrum Medycznym CMP przy ul. Berensona 11 (Białołęka) oraz w Piasecznie przy ul. Puławskiej 49.

Poza badaniem mammograficznym kobiety będą mogły skonsultować się z położną, która poinstruuje, jak wykonywać samobadanie piersi, omówi rolę badań laboratoryjnych w profilaktyce raka piersi, a także przekaże wskazówki nt. samego badania mammograficznego.

Ze względu na dużą liczbę pań zainteresowanych wykonaniem badania, obowiązują zapisy pod nr. tel. 227375050, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-21.00 oraz w soboty w godz. 7.30- 20.30. Istnieje także możliwość zapisu online na www.portalpacjenta.cmp.med.pl.

Centrum Medyczne CMP to polska, rodzinna firma, która powstała w 2002 roku na bazie zespołu prywatnych gabinetów, w których przyjmowali lekarze z rodziny Walickich, a także spokrewnieni oraz zaprzyjaźnieni z rodziną. Obecnie Centrum Medyczne CMP to sieć przychodni medycznych, posiadających 14 placówek na terenie Warszawy, Piaseczna i Łomianek oraz współpracujących z ok. 300 podwykonawcami na terenie całej Polski.

[1] https://www.zwrotnikraka.pl/?p=4272

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024

Głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024

Na projekty złożone w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 będzie można...

Jazda próbna zakończona kolizją

Jazda próbna zakończona kolizją

49-letni mężczyzna przed zakupem wymarzonej toyoty postanowił sprawdzić jej...

Dzień bez Samochodu – jedź za darmo komunikacją publiczną

Dzień bez Samochodu – jedź za darmo komunikacją publiczną

W piątek (22 września) obchodzimy Dzień bez Samochodu, który jest...

Bieg FROG RACE Zimne Doły 2023

Bieg FROG RACE Zimne Doły 2023

9 września 2023 roku zapraszamy na bieg FROG RACE, który odbędzie się na...

Ze sklepu wprost do zakładu karnego

Ze sklepu wprost do zakładu karnego

Kradzieże sklepowe stały się udręką wielu sprzedawców. Aby ten proceder...

Kuba Sienkiewicz w Józefosławiu

Kuba Sienkiewicz w Józefosławiu

9 września 2023 roku odbędzie się kolejny koncert w ramach Józefest w...

Dziennikarstwo obywatelskie

Mieszkanka Bielawy podbija świat designu

Mieszkanka Bielawy podbija świat designu

26-letnia Anna Gwiazda z Bielawy jest najlepszym przykładem na to, że...

Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Milenki Miech

Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Milenki Miech

Trwa walka o zdrowie i życie Milenki Miech, uczennicy Szkoły Podstawowej...

Festiwal food trucków w Józefosławiu

Festiwal food trucków w Józefosławiu

Przed mieszkańcami Józefosławia najsmaczniejszy event tej wiosny. W pierwszy...

Rusza kolejna edycja projektu Przedsiębiorcze Piaseczno 2023

Rusza kolejna edycja projektu Przedsiębiorcze Piaseczno 2023

W Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie rusza kolejna edycja...

300 iglaków dla mieszkańców

300 iglaków dla mieszkańców

Leroy Merlin przekazał Gminie Piaseczno 300 choinek w doniczkach. Mieszkańcy...